Od okropnych zdjęć po zapętlone sceny śmierci. Klimatyczny zwiastun The Evil Within 2

Od okropnych zdjęć po zapętlone sceny śmierci. Klimatyczny zwiastun The Evil Within 2
Newsy PC PS4 XOne

Bethesda prezentuje nowy zwiastun podsycający ogień przed premierą The Evil Within 2, którą zaplanowano na 13 października. Zagramy na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Jak tłumaczy wydawca, w nowym horrorze na Sebastiana czekają nie tylko niezliczone stwory, będzie musiał się też zmierzyć z ludzkimi „potworami”, które zakradły się do nowego świata STEM.

To przeklęte kreatury, takie jak Stefano Valentini, artysta ze skłonnościami do mrocznych postępków i nieograniczoną wyobraźnią. Przykłady jego dzieł znajdziesz w całym Union – od okropnych zdjęć jego ofiar po tworzone przez niego „sceny śmierci” czyli zapętlone, ostatnie chwile życia poszczególnych osób. Więcej o tym chorym artyście dowiesz się z poniższego zwiastuna The Evil Within 2.

Stefano kiedyś pracował jako korespondent wojenny, ale kiedy w trakcie wybuchu stracił oko, szybko pogrążył się w szaleństwie. Jego „wizje” wywołały fascynację chwilami śmierci – ułamkami sekund, kiedy ludzie są, w jego opinii, najbardziej otwarci i najpiękniejsi. Stefano wrócił z wojny mając nowy cel w życiu. Nie chciał jednak czekać, aż te chwile nadejdą same. Przecież mógł sam zaplanować i wykreować ostatnie tchnienia.

Z myślą o następnym projekcie Stefano skupia swoją uwagę na Lily pełniącej rolę rdzenia Union. W osiągnięciu celu będzie mu pomagać potężny sprzymierzeniec. Zrodzona z nieograniczonej i niemoralnej wyobraźni, stworzona z krwi, ciała i kości, Obscura jest jednym z największych arcydzieł Stefano.

Stary nakręcany aparat fotograficzny to jedna z ulubionych zabawek w kolekcji Stefano. Ostatnio wyposażył go w piękny statyw – wyjaśnia Keita Sakai, główny artysta koncepcyjny. – Ogromna miłość, jaką Stefano obdarzył ten aparat, stała się manifestacją mocy artysty i dała Obscurze życie oraz wolną wolę. Dla Stefano Obscura jest żywym dziełem sztuki oraz ukochanym pupilem. Jeśli podczas wędrówki przez Union natkniecie się na jakieś zdjęcia, to część z nich z pewnością została wykonana przez Obscurę.

Źródło: Bethesda, opracowanie własne

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie