The Elder Scrolls VI jednak nie dla PlayStation? Phil Spencer został spytany o grę

The Elder Scrolls VI - smok i zamek w tle - kadr pochodzi z TES Online
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Choć do premiery The Elder Scrolls VI jeszcze daleko, fanów cały czas ciekawi temat pojawienia się gry na konsolach PlayStation. Czy TES VI podzieli losy Starfielda?

Do sprawy odniósł się Phil Spencer, czyli szef firmy Xbox. Został on zapytany w wywiadzie dla magazynu GQ m.in o kwestię tego, jak nowe Scrollsy wpisują się w linię gier jego firmy:

Tu nie chodzi o karanie żadnej z platform, ja zasadniczo wierzę, że wszystkie platformy mogą nadal się rozwijać. Ale aby być na Xbox, chcę abyśmy byli w stanie dostarczyć pełen pakiet tego, co oferujemy. I to będzie prawdą, gdy pomyślę o Elder Scrolls VI. To samo dotyczy każdej z naszych marek.

– powiedział Phil Spencer w wywiadzie udzielonym dla GQ

Jak widać, Spencer sugeruje, iż rzeczywiście TES VI mógłby być tytułem ekskluzywnym dla Microsoftu, a nawet sugeruje tak o każdej z nadchodzących gier spod szyldu Xbox. Ciekawym przypadkiem jest Deathloop, które pierwotnie powstawało jako tytuł tworzony z myślą o PlayStation i PC, a w międzyczasie jej twórcy, czyli Arkane Studios należące do Bethesdy, wstąpili w szeregi „zielonych”. Mimo tej sytuacji, do dziś nie usłyszeliśmy ani razu o ewentualnym wydaniu tytułu również na platformie Xbox.

Ważną różnicą jest jednak fakt, na jakim etapie Deathloop było tworzone w momencie przejęcia Bethesdy, a było już wtedy na grywalnym poziomie. W przypadku pozostałych wspomnianych gier, TES VI powinniśmy się spodziewać dopiero za parę lat, a samego Starfielda zobaczymy w akcji latem 2022. W związku z tym nie powinno nikogo dziwić, że DL udało się jeszcze pojawić na PS5, a o pozostałych tytułach Bethesdy raczej nie myśli się już w ten sposób.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie