Starfield - zrzut ekranu

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Starfield na zwiastunie. Znamy datę premiery i platformy docelowe

Pokaz Xbox i Bethesdy podczas E3 2021 rozpoczął zwiastun długo wyczekiwanej gry Starfield. To pierwsze spojrzenie wprost z długo zapowiadanej produkcji. Choć nie pokazano dużo, poznaliśmy pierwsze informacje na temat premiery.

Niespodziewanie Microsoft nareszcie pokazał pierwszy materiał wprost z produkcji Starfield. Jak się okazuje, nowa produkcja zadebiutuje na zupełnie nowe wersji silnika Creation Engine 2. Poniższe nagranie przedstawia ujęcia z gry w wersji alpha, aczkolwiek mimo to produkcja prezentuje się naprawdę świetnie. Zobaczcie sami:

Premiera została przewidziana na 11 listopada 2022 roku. Co ciekawe, tytuł będzie od początku dostępny w ramach usługi Xbox Game Pass. Dowiedzieliśmy się także na temat platform docelowych, na które będzie zmierzać Starfield. Gra ukaże się na Xbox Series X|S oraz PC. W związku z tym nie uświadczymy jej na Xbox One. Czyżby rzeczywiście deweloperzy mieli już odchodzić od last-genów? Najwidoczniej tak.

Szczególnie spodobał mi się futurystyczny design przedmiotów i statku kosmicznego, gdzie dzieje się akcja powyższego wideo. Sam silnik musiał przejść porządny lifting od czasów ostatnich gier Bethesdy wydanych na poprzedniej wersji. To już najwidoczniej koniec kanciastych modeli i nie do końca dobrze wyglądających ruchów kamery w przerywnikach. Przynajmniej mam taką nadzieję, ale wygląda na to, że twórcy odrobili zadanie domowe.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się