The Division – publiczny serwer testowy to zupełnie inna wersja gry. Jak ją ściągnąć i po co?

The Division – publiczny serwer testowy to zupełnie inna wersja gry. Jak ją ściągnąć i po co?
Newsy PC Polecamy

Dla osób, które chcą sprawdzać nowości przed innymi.

Ubisoft informuje na oficjalnym forum Tom Clancy’s The Division, że publiczny serwer testowy został już uruchomiony. – To wersja gry, w której nowe aktualizacje będą publikowane przed oficjalną premierą, dzięki czemu gracze będą mogli je sprawdzić w działaniu i przekazać swoje spostrzeżenia twórcom gry – tłumaczy deweloper.

Serwer testowy jest dostępny jedynie dla posiadaczy The Division w wersji na komputery PC (Uplay / Steam). Czemu gracze konsolowi zostali pominięci? Ze względu na proces certyfikacyjny, który każda aktualizacja musiałaby przejść. Ubisoft zaznacza jednak, że w przyszłości chce udostępnić serwer testowy również dla użytkowników konsol i sprawdza obecnie taką możliwość.

Jeśli jesteście zainteresowani szczegółami związanymi z serwerem testowym, wszystko wytłumaczono na forum The Division:

Jakiej rozgrywki można spodziewać się na serwerze testowym?

Jak sama nazwa wskazuje serwer testowy służy do testów. Grając na nim, należy pamiętać, że:

  • Mogą wystąpić błędy, usterki i awarie
  • Można stracić posiadane przedmioty lub osiągnięte postępy
  • Obecna wersja serwera testowego nie jest ostateczna i pewne funkcje mogą być na nim niedostępne lub działać w ograniczonym zakresie
  • Serwer testowy nie służy do gry i zabawy

Czy wszystko, co pojawi się na serwerze testowym trafi też do sieciowej wersji gry?

Nie. Na serwerze testowym możemy sprawdzać różne elementy rozgrywki, zanim zadecydujemy, czy trafią one do właściwej gry. Należy też pamiętać, że w wyniku konsultacji ze społecznością, niektóre funkcje i modyfikacje prezentowane na serwerze testowym mogą ulec całkowitej zmianie przed implementacją do gry.

Dostęp do serwera testowego

Czy muszę raz jeszcze pobierać całą grę, aby uzyskać dostęp do serwera testowego?

Tak, publiczny serwer testowy to zupełnie inny produkt i aby z niego korzystać, trzeba raz jeszcze pobrać klienta całej gry.

Gdzie mogę pobrać klienta gry?

Wersję z serwerem testowym można znaleźć w zakładce Gry w serwisie Uplay oraz w Bibliotece w serwisie Steam. Można ją stamtąd pobrać i zainstalować jak każdą inną grę.

Czy muszę tworzyć nową postać na serwerze testowym?

Nie, na serwer testowy zostaną przeniesione postaci graczy z właściwej gry. Jednak w niektórych sytuacjach możemy prosić was o stworzenie nowych postaci na potrzeby testów.

Czy postępy poczynione na serwerze testowym zostaną przeniesione do właściwej gry?

Nie, wasze postępy nie zostaną nigdzie przeniesione. Co więcej, dane waszych postaci będą regularnie importowane z właściwej gry, co spowoduje stałe nadpisywanie postępów na serwerze testowym.

Czy serwer testowy będzie stale otwarty?

Serwer testowy będzie otwarty tak długo, jak będzie to konieczne dla pozyskania możliwie jak największej ilości danych. Gdy już je zgromadzimy, serwer testowy zostanie zamknięty i otwarty dopiero wtedy, gdy będziemy chcieli przetestować jakieś nowe elementy.

Wsparcie i dyskusja

Gdzie można umieszczać swoje uwagi?

Najlepiej na forach dedykowanych serwerowi testowemu.

Gdzie można znaleźć informacje o nowościach na serwerze testowym?

Wszelkie informacje o nowych zmianach, a także o otwarciu i zamknięciu serwera testowego będą publikowane na poświęconych mu forach.

Czy serwer testowy objęty jest klauzulą poufności?

Nie, serwer testowy nie jest objęty żadnymi tego typu obostrzeniami i możecie śmiało rozmawiać publicznie na temat tego, co tam się dzieje, publikować filmiki, przeprowadzać transmisje z gry itd. Jednak w niektórych sytuacjach możemy utajnić konkretne fazy przeprowadzanych testów.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie