The Callisto Protocol na tajemniczym teaserze. Deweloperzy szykują coś specjalnego

The Callisto Protocol z tajemniczym teaserem wskazującym na datę
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

The Callisto Protocol niebawem debiutuje, więc spodziewajmy się nowych informacji o grze. Tajemniczy filmik wskazuje na jakąś formę zapowiedzi lub pokazu.

The Callisto Protocol zapowiada się nie tylko na jedną z najciekawszych gier tego roku, ale ostatnich lat w ogóle. Od dawna przecież nie dostaliśmy horroru science-fiction z krwi i kości, który tak mocno zahacza o uwielbienie marki Dead Space. Ojciec serii od EA, Glen Schofield, od dawna pracuje nad swoim nowym horrorem osadzonym w kosmosie. Premiera już 2 grudnia, więc kampania marketingowa powinna niebawem ruszyć z kopyta.

I najwyraźniej tak właśnie stanie się już za moment, bo 29 września. Otóż na jednym z niedawnych teaserów gry pojawił się pewien numer. Internauta postanowił napisać SMS-a na niego, a w odpowiedzi dostał krótki filmik przedstawiający wspomnianą datę oraz tajemnicze zwroty. Przewijają się tam słowa “naruszenie bezpieczeństwa”, “Arcas”, “sekrety” oraz “odpowiedzi”.

Co to może znaczyć? Pojęcia nie mam, ale teoretycznie może to wskazywać na poznanie kolejnych fabularnych zawirowań. W końcu do tej pory Striking Distance Studios dość mocno milczało w kwestii historii przedstawionej w grze. Być może właśnie 29 września do sieci trafi nowy zwiastun, tym razem skupiający się na fabule? Wszak Dead Space zaczynał jako dość klasyczny (acz sugestywny) reprezentant survival horroru, aby z czasem rozwinąć całą swoją mitologię i przedstawić graczom niezwykle ciekawie i skrupulatnie wykreowany świat.

Szczegółów na razie nie znamy, ale fakt faktem, iż o The Callisto Protocol na dniach zrobi się głośniej. Niedawno i tak dostaliśmy sporo nowych szczegółów – zapewnienie o wspieraniu gry przez długi czas, brak premiery w Xbox Game Pass czy informacje na temat samej rozgrywki. Nie możemy doczekać się 29 września!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie