The Callisto Protocol bez nudy po premierze. Twórcy zapowiadają długie wsparcie

The Callisto Protocol - zrzut ekranu
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Deweloper pracujący nad The Callisto Protocol potwierdził wieść, która ucieszy wielu graczy. Nadchodzący horror będzie się rozwijał po tegorocznym debiucie.

CTO studia, Mark James, potwierdził, że The Callisto Protocol będzie rozwijane przez rok po premierze. Twórcy zostawili sobie trochę fabularnej przestrzeni na ewentualne DLC i – co ciekawsze – kolejne gry.

Zostawiliśmy sobie w tym świecie otwartą furtkę. Stworzyliśmy świat, który może opowiadać różne historie, a więc możemy opowiadać je albo poprzez DLC, albo poprzez kolejne produkty. Pozostawiliśmy te kwestie otwarte. Lubimy myśleć o tym, jak o franczyzie – każdy deweloper, gdy [tworzy nowe] IP, lubi myśleć o tym, jak o inwestycji w markę. Stworzenie nowego IP jest bardzo kosztowne, więc zawsze chcemy spróbować wyciągnąć z tego jak najwięcej.

– powiedział CTO Striking Distance Studios, Mark James, w rozmowie z True Trophies

Na ten moment nie wiadomo, czy w kwestii popremierowego rozwoju James miał na myśli pełnoprawne dodatki, czy mniejsze nowości pokroju przedmiotów kosmetycznych. Być może konkretne plany wsparcia gry zostaną przedstawione jeszcze przed premierą. Przez rok da się jednak wprowadzić sporo świeżej zawartości, więc gracze raczej nie będą się nudzić. Oby tylko nie kosztem pracowników.

The Callisto Protocol zadebiutuje 2 grudnia. Zagramy na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X oraz S.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie