The Callisto Protocol wygląda cudownie. Krwawy, brutalny i przerażający gameplay

The Callisto Protocol wygląda cudownie i obrzydliwie na nowym materiale
Newsy PC PS4 PS5

The Callisto Protocol jawi się na jedną z najciekawszych premier tego roku. W sieci zadebiutował nowy, dość długi, zapis rozgrywki z gry.

Premiera The Callisto Protocol coraz bliżej, więc twórcy ochoczo dzielą się nami z nowymi materiałami. Nowy zawiera komentarz redaktorów GamesRadar, którzy mieli okazję podziwiać grę w akcji. Gameplay pokazuje dotąd niewidziane sceny i trwa aż 8 minut, czyli w sam raz, aby zapoznać się z tym, w jaką stronę poszli z produkcją deweloperzy.

Gra wygląda fenomenalnie, ale samą grafiką i technicznymi sprawami zachwycaliśmy się jeszcze wcześniej. W sumie nie ma się co dziwić – klaustrofobiczne korytarze kosmicznej placówki spowite są mgłą, detalami, śmieciami i wszelkiego rodzaju rzeczami organicznego pochodzenia. Nie tylko potęguje to klimat, ale przyciąga wzrok. I to nie tylko na PS5 i PC, bo edycja na PS4 również ma nam zaimponować.

Przede wszystkim nowy materiał daje nam wgląd w walkę. Tej jest dość sporo i być może jest to trochę niepokojące, ale jednak twórcy zapowiadali, że stawiają duży nacisk nie tylko na grozę. Na szczęście bardziej dynamiczne segmenty prezentują się naprawdę świetnie. Główny bohater używa różnych rodzajów broni, a w przeciwieństwie do takiego Dead Space, może też skutecznie walczyć wręcz. No i mamy znajomy patent z podnoszeniem i rzucaniem przeciwnikami.

Niedawno TCP zostało „ozłocone”, więc gra raczej bez problemu zadebiutuje 2 grudnia 2022 roku. Twórcy wcześniej informowali również, ile czasu zajmie nam gra. Może i nie jest to aż tak długa przygoda, ale pojawi się parę elementów, które zachęcą do jej ponownego przechodzenia.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie