The Callisto Protocol nie zapewni aż tak długiej przygody, lecz jest jedno “ale”

The Callisto Protocol - recenzje i opinie o grze. Krytycy podzieleni
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

The Callisto Protocol zadebiutuje już niebawem. Dlatego też twórcy ponownie uchylają rąbka tajemnicy na temat rozgrywki. Tym razem chodzi o długość gry.

Komputerowe horrory raczej nie słyną za bardzo ze swojej długości. Większość z nich da się bez problemu ukończyć do 10 godzin – Resident Evil Village albo Dead Space to najlepsze tego przykłady. Raz na jakiś zdarzają się jednak wyjątki. The Evil Within 2 jest w stanie zapewnić fanom nawet 20 godzin zabawy, co jest dość imponującym wynikiem. Niestety, The Callisto Protocol nawet nie zbliża się do tego czasu.

Glen Schofield w rozmowie z magazynem Edge przyznał, że długość The Callisto Protocol to i tak niezłe 12 – 14 godzin zabawy. Jak na współczesny tytuł singleplayer jest poniżej średniej, ale jak na horror – nie jest wcale źle. Oczywiście sporo tu zależy od gracza. Fani eksploracji wszystkiego spędzą nad tytułem trochę więcej czasu. Warto jednak pamiętać, że to w zasadzie liniowa przygoda, która skupia się na fabule i klimacie.

Schofiled pokreślił jednak, że w późnym etapie prac deweloperzy dodali “ścieżki beta”. To ukryte trasy dostępne przede wszystkim dla graczy, którzy postanowią sprawdzić każdy kąt.

Niektóre z nich są bardzo fajne. I nie mówimy ci, gdzie są, ani ile ich jest. Ale jeśli naprawdę je zbadasz, to może zająć więcej czasu.

– podkreśla Glen Schofield ze Striking Distance Studios

Warto dodać, że niedawno twórcy zapewnili, iż tytuł ma otrzymać długie wsparcie po premierze. Nie wiemy dokładnie, o jakiego rodzaju zawartość może chodzić, ale przy odrobinie szczęścia dostaniemy coś, co jeszcze bardziej wydłuży żywotność produkcji. W tym miejscu znajdziecie najnowszy zwiastun z rozgrywką.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie