Gracze PS5 i PS4 grają już w dodatek The Callisto Protocol. Długość fabuły mocno szokuje

the callisto protocol dlc
Newsy PS4 PS5

Sony zapewniło sobie na krótką wyłączność The Callisto Protocol: The Final Transmission. Reszta graczy pobierze fabularny dodatek za dwa dni.

Pierwszy survival-horror “AAAA” był sporą wpadką finansową dla twórców serii Dead Space i firmy Krafton, która wyłożyła aż 161 milionów dolarów na produkcję gry. Z oficjalnych informacji wynika, że sprzedano tylko 2 mln egzemplarzy, ale mimo wszystko The Callisto Protocol nie zostało jeszcze spisane na straty. W ciągu pół roku otrzymaliśmy kilka mniejszych DLC z nowymi trybami gry, animacjami śmierci oraz pakiet skórek dla głównej postaci. Obiecano nam również, że w przepustce sezonowej znajdzie się fabularne rozszerzenie, zaplanowane na 29 czerwca. Dzięki staraniom Sony niektórzy z nas zagrają już dziś, bo dodatek jest już dostępny w sklepie PS Store.

The Callisto Protocol: The Final Transmission to kontynuacja przygód Jacoba w więzieniu Black Iron. W ramach rozgrywki wprowadzono m.in. kolejną broń do użycia przeciwko znajomym biofagom, jak również całkiem nowym wrogom (biofago-maszyny) i specjalnemu bossowi. Oferowana historia ma tym samym wyjaśnić dalsze losy bohatera – w podstawce pozostawiono bardzo nieprzyjemny cliffhanger. Udostępniony zwiastun zdradza co nieco w związku z naturą opowieści i zwiedzanymi lokacjami.

Jak łatwo się domyśleć, gracze PS5 i PS4 skorzystali z okazji szybszego dostępu do DLC. Jedno prowadzi do drugiego – na Youtube zaczęły spływać materiały filmowe z kompletnej rozgrywki. Daje nam to wgląd w informację nt. długości The Callisto Protocol: The Final Transmission. Wielu z Was będzie niepocieszonych, bo udostępniane filmy kończą się przeważnie po zaledwie 1 godzinie i 45 minutach. Więc nie jest to zbyt obszerna historia. Natomiast cena jest raczej adekwatna do czasu gry. Niesamodzielny dodatek kosztuje 65 zł, niemniej nie polecam zamawiać go jako “golasa”. Aktualnie trwa promocja na Przepustkę Sezonową za 65 zł, która oprócz fabularnego DLC zawiera w sobie bonusową zawartość.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie