Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

TES VI i Starfield nie dla PS5. Microsoft walczy o dominację

To już niemal pewne. Phil Spencer niebezpośrednio potwierdził, że TES VI i Starfield nie pojawią się na PlayStation 5. Ciąg dalszy branżowych przepychanek.

Tytuły ekskluzywne to naprawdę złożony temat w nadchodzącej generacji konsol. Microsoft zyskał poprzez nabycie Bethesdy dostęp do wielu świetnych marek, co zdecydowanie odbije się na sprzedaży ich sprzętu.

Niestety, oznacza to złe wieści dla fanów Sony. Phil Spencer w wywiadzie dla Kotaku powiedział coś, co może bardzo zaniepokoić posiadaczy PlayStation.

Ta umowa nie została zawarta po to, żeby odbierać dostęp do gier innej bazie graczy. Nigdzie w sporządzonej dokumentacji nie widnieje: „Jak możemy powstrzymać innych graczy przed graniem w te gry?”. Chcemy, aby więcej osób miało dostęp do tych produkcji, a nie na odwrót.

(…). Kiedy myślę o tym, gdzie ludzie będą grać i na ilu urządzeniach, to mamy przecież xCloud, PC, Game Pass i nasze konsole. Nie musimy wypuszczać tych gier na innych platformach niż te, które obsługujemy, żeby umowa miała dla nas sens. Cokolwiek by to oznaczało.

~Phil Spencer

W praktyce oznacza to, że nowe gry Bethesdy najprawdopodobniej nie pojawią się na PlayStation 5. Microsoft ma wystarczająco szeroką gamę swoich platform, aby zarobić na wydaniu chociażby TES VI i Starfield.

Choć Phil Spencer nie powiedział tego wprost, to jego słowa dość jasno mówią w jakim kierunku chce podążać Microsoft. Amerykanie wykupili dużego wydawcę, aby mieć dostęp do naprawdę mocnych gier, które przyciągną ogromną liczbę osób.

Choć nie będzie to stanowić problemu dla graczy pecetowych i multiplatformowych, to posiadacze tylko i wyłącznie konsoli Sony będą musieli najprawdopodobniej obejść się smakiem lub zaopatrzyć w dodatkową platformę do grania.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się