Tego na temat nowego Destiny 2 się nie spodziewaliśmy. Mocne wsparcie Blizzarda!

Tego na temat nowego Destiny 2 się nie spodziewaliśmy. Mocne wsparcie Blizzarda!
Filmiki z gier Newsy PC Polecamy! PS4 XOne

Co łączy Destiny 2 od Bungie oraz Blizzarda? Spore zaskoczenie.

Właśnie zakończyła się oficjalna prezentacja Destiny, dzięki czemu w końcu mogliśmy rzucić okiem na gameplay. Gra zapowiada się o wiele ciekawiej od pierwszej części. Ma zawierać rozbudowaną kampanię z wieloma skryptami wypełniając po brzegi rozgrywkę akcją. Bungie chce także, aby zarówno pojedynczy gracz czerpał radość z gry, jak i ten, który woli grać w Klanie. Jak zapowiada producent, nawet soliści będą mogli odkryć niemal wszystko, co może zaoferować gra (co nie było możliwe w przypadku pierwszej części, która wymuszała rozgrywkę w drużynie).

W trakcie prezentacji pojawiła się jeszcze jedna interesująca informacja. Gra w wersji na PC (Destiny po raz pierwszy będzie dostępne na komputerach) będzie sprzedawana i obsługiwana przez Battlenet od Blizzarda. To naprawdę spore zaskoczenie. W ramach konta na Battlenet, gracze będą mogli dodawać znajomych ze swojej listy osób na przykład z gry World of Warcraft czy Overwatch. Po raz pierwszy mamy więc do czynienia z sytuacją, w której to w Battlenecie ląduje gra, której nie zrobił Blizzard.

Transmisja ukazała rozmaitość elementów i podejmowanych w grze zadań, począwszy od pełnej dramaturgii misji otwierającej kampanię i stawiającej graczy w sytuacji, gdzie pozbawieni mocy muszą walczyć o przetrwanie, podczas gdy ich dom legł w gruzach. Następnie przedstawione zostały szczegóły społecznościowych i kooperacyjnych aspektów gry – w tym zupełnie nowej funkcji “Gier z przewodnikiem” – ukazując przy okazji całkiem nowe rejony gry. 8 września gra dostępna będzie na PlayStation 4 z czasowo ekskluzywną zawartością oraz Xbox One (odpowiednia subskrypcja PlayStation Plus lub Xbox Live Gold będzie wymagana dla pełnego doświadczenia gry). Tytuł pojawi się również na PC. W tej ostatniej wersji gra dostępna będzie jako pierwszy opracowany zewnętrznie tytuł dostępny w formie cyfrowej przez Battle.net, serwis gier online Blizzard Entertainment.

W Destiny 2 upadł azyl ludzkości, jakim było ostatnie bezpieczne miasto na Ziemi, a jego ruiny okupuje nowy, potężny wróg wraz ze swą elitarną armią znaną jako Czerwony Legion. Każdy z graczy stworzy swą postać zwaną Strażnikiem, jednego z wybrańców chroniących ludzką rasę. Wcielając się w Strażników, w Destiny 2 gracze staną przed zadaniem opanowania nowych umiejętności, zdobycia potężnych broni, zjednoczenia sił strzegących miasta i wspólnego uderzenia w przeciwnika, by odzyskać stracony dom.

Jeśli jesteście ciekawi, jak Destiny 2 prezentuje się w akcji, zerknijcie na pierwszy gameplay poniżej. Mamy też naprawdę sporą galerię screenów.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie