Tatuażysta z Auschwitz – zwiastun serialu SkyShowtime Original. Szykuje się przejmujący, klimatyczny dramat na faktach

tatuażysta z auschwitz
Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Miniserial oparty na powieści, która stała się międzynarodowym bestsellerem, dostępny będzie wyłącznie w SkyShowtime od 7 czerwca 2024 roku

The Tattooist of Auschwitz (Tatuażysta z Auschwitz) to historia Laliego (Hauer-King), słowackiego Żyda, który w 1942 roku trafił do Auschwitz, gdzie w czasie Holokaustu zamordowano ponad milion Żydów. Wkrótce po przybyciu Lali zostaje wyznaczony do roli „tätowierera” – jednego z tatuażystów odpowiedzialnych za nanoszenie numerów identyfikacyjnych na przedramiona współwięźniów. Pewnego dnia poznaje Gitę i rozkwita między nimi miłość, która jest silniejsza niż otaczająca ich przerażająca rzeczywistość. Tak wygląda początek tej niezapomnianej opowieści o uczuciach i odwadze. Para – bezustannie pilnowana przez nieprzewidywalnego oficera SS, Stefana Baretzkiego – jest zdeterminowana, żeby chronić siebie nawzajem i wspólnie przetrwać. Po 60 latach Lali, teraz już w dziewiątej dekadzie życia, poznaje ambitną pisarkę, Heather Morris. Niedawno owdowiały mężczyzna znajduje w sobie odwagę, aby opowiedzieć światu swoją historię. Lali dzieli się z Heather wspomnieniami, stawia czoła mrocznym duchom czasów młodości i wraca do chwil, w których udało mu się znaleźć miłość w tym najstraszniejszym z miejsc.

Tatuażysta z Auschwitz – za stronę audio odpowie dam Hans Zimmer


Za reżyserię wszystkich odcinków serialu The Tattooist of Auschwitz (Tatuażysta z Auschwitz) odpowiada Tali Shalom-Ezer. Producentką wykonawczą serialu jest Claire Mundell reprezentująca swoją wytwórnię Synchronicity Films, która działała we współpracy ze Sky Studios oraz All3Media International. Serial jest koprodukcją Sky i Peacock. Na liście producentów wykonawczych znalazła się także Jacquelin Perske, będąca jednocześnie główną scenarzystką serialu. Scenarzystami poszczególnych odcinków są Evan Placey (pełniący też funkcję współproducenta) i Gabbie Asher. Producentką wykonawczą z ramienia Sky Studios jest Serena Thompson. W pierwszym, przejmującym zwiastunie (poniżej) słyszymy muzykę skomponowaną do serialu przez dwukrotnie nagrodzonego Oscarem Hansa Zimmera oraz Karę Talve.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie