Zapnijcie pasy – Szybcy i wściekli 10 nadchodzą. Produkcja filmu już ruszyła

Szybcy i wściekli 9
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Wystartowały już prace nad filmem Szybcy i wściekli 10. Z tej okazji ujawniono oficjalny tytuł przedostatniej produkcji z popularnej serii.

Zapnijcie pasy – Fast X rusza z produkcją. Wpis o takiej treści pojawił się w oficjalnych mediach społecznościowych franczyzy. Tym samym dowiedzieliśmy się, jaki tytuł będzie nosić kolejna odsłona serii. Jak na razie nie wiadomo, czy polski dystrybutor zachowa oryginalną nazwę, czy też dostosuje ją do poprzednich tytułów; z tego względu tymczasowo zachowamy roboczy tytuł Szybcy i wściekli 10, a także tytuł angielski.

Do premiery filmu został nieco ponad rok, zatem czas najwyższy, aby rozpocząć produkcję. Po starcie zdjęć zapewne poznamy również szczegóły obsady. Jak na razie wiadomo, że oprócz Vina Diesela na ekranach pojawią się m.in. Jason Momoa, Daniela Melchior, Brie Larson, Charlize Theron, Nathalie Emmanuel, Michelle Rodriguez, Sung Kang, Tyrese Gibson, a także Ludacris. Reżyserem produkcji po raz szósty już został Justin Lin. Niestety nadal nie wiadomo, jak dokładnie potoczy się historia Dominica Toretto; twórcy zadbali o to, by nie zdradzić żadnych szczegółów związanych z fabułą. Najprawdopodobniej możemy jednak liczyć na godne domknięcie całej długiej serii – fani zapewne nie będą zawiedzeni.

Fast X będzie dziesiątą i przedostatnią już odsłoną franczyzy. Finał historii rozłożono na dwa filmy. “Dziesiątka” zadebiutuje w kinach 19 maja 2023, zaś zwieńczenie serii – prawdopodobnie w lutym 2024 roku.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie