Szybcy i wściekli 10 bez reżysera. Justin Lin zrezygnował ze stanowiska

Justin Lin i Vin Diesel na planie Szybcy i wściekli 5 / reżyser zrezygnował z 10. części
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Spełniają się życzenia tych, którzy chcieli zmiany reżysera filmu Szybcy i wściekli 10. Justin Lin zrezygnował ze stanowiska.

Reżyser związany z serią od dłuższego czasu poinformował, że odchodzi z zajmowanego stanowiska. Fast X miało być szóstą już wyreżyserowaną przez niego odsłoną franczyzy. Lin nie porzuca jednak tytułu całkowicie; pozostanie przy nim, choć w nieco innym charakterze:

„Przy wsparciu Universal podjąłem trudną decyzję, by wycofać się z reżyserii Fast X, choć pozostanę w projekcie jako producent.”

– ogłosił Lin we wpisie w mediach społecznościowych.

Justin Lin nie podał powodów, dla których ogranicza swój zakres prac nad nową odsłoną serii. Dziwić może w tym przypadku jedynie czas ogłoszenia; prace na planie ruszyły w ubiegłym tygodniu. Część zdjęć należało zatem wstrzymać na czas poszukiwania nowego reżysera. Jak na razie nie pojawiły się żadne potencjalne nazwiska twórców, którzy mogliby zastąpić Lina na stanowisku.

Szybcy i wściekli 10 będą przedostatnią już odsłoną filmowej serii, a ściślej – pierwszą częścią finału. Planowane zakończenie jest tak rozległe, że zadecydowano o podzieleniu go na dwa odrębne filmy. W tytule pojawią się zarówno nowe, jak i dobrze znane już twarze. W obsadzie jak do tej pory znaleźli się m.in. Vin Diesel, Jason Momoa, Daniela Melchior, Brie Larson, Charlize Theron, Nathalie Emmanuel, Michelle Rodriguez, Sung Kang, Tyrese Gibson, Ludacris, a także Michael Rooker.

Premierę Fast X wyznaczono na 19 maja 2023 roku.

Zdjęcie: IMDb

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie