System Shock pojawi się na PS4!

Świetna wiadomość dla posiadaczy konsoli od Sony. Wiadomo już, kiedy zagrają w odświeżoną wersję dawnego hitu.

System Shock jest jedną z gier, którą starsi gracze zapewne wspominają z przyśpieszonym biciem serca. Kultowy tytuł jest obecnie odświeżany i w całkowicie nowej formie zawita na PC, Xboksie One oraz – o czym właśnie się dowiedzieliśmy – również na PlayStation 4! Dotychczas sprawa wydania tytułu na japońskiej konsoli nie była pewna i jak pisał na początku lipca dyrektor kreatywny Stephen Kick z zespołu Night Dive Studios: Wysłuchaliśmy waszych próśb i rozpoczęliśmy rozmowy z Sony w sprawie wydania gry na PS4. Na tym etapie nie możemy jeszcze potwierdzić, że System Shock zadebiutuje na PlayStation 4, lecz w niedalekiej przyszłości powinniśmy podać więcej szczegółów.

Teraz informacja o wydaniu System Shock na PS4 została potwierdzona zarówno na stronie Kickstartera – gdzie nadal trwa zbiórka pieniędzy na produkcję – oraz na oficjalnym blogu PlayStation. Jak podaje to drugie źródło, gra trafi na sprzęt od Sony w pierwszym kwartale 2018 roku.

Gracze mogą jeszcze przez tydzień wesprzeć ekipę pracującą nad odświeżeniem System Shock, przekazując dowolną wpłatę na Kickstarterze. Obecnie licznik zbiórki przekroczył milion dolarów, co ewidentnie wskazuje, że jest to naprawdę oczekiwany powrót. Nowa wersja gry totalnie różni się pod względem grafiki od pierwowzoru. To nie jest lekka kosmetyka i podbita rozdzielczość. Night Dive Studios tworzy wszystko zupełnie od nowa! Dlatego deweloperzy postanowili pod koniec czerwca, że nadchodząca wersja nie będzie nosić nazwy System Shock Remastered, lecz po prostu System Shock. Twórcy uważają bowiem, że dostaniemy pełnoprawny restart klasycznego tytułu, a nie zwyczajny remaster.

Zresztą sami możecie podejrzeć, jak bardzo zmienił się świat System Shock.

Demo System Shock tylko dla PC

Posiadacze blaszaków mogą od dłuższego czasu pobierać demo Systemn Shock. Kto chce je zassać ze Steam, niech przejdzie tutaj. Dla osób preferujących GOG, demo umieszczono na tej stronie. Pamiętajcie jednak, że to nadal wersja pre-alpha gry, która dodatkowo jest dosyć sprzętożerna. Zatem przed instalacją warto sprawdzić minimalne oraz zalecane wymagania sprzętowe.

Minimalne wymagania sprzętowe System Shock:

 • System: Windows 7/8.1/10 (64-bit)
 • Procesor: Intel Core i5-2400/AMD FX-8320 lub lepszy
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GTX 670 2GB/AMD Radeon HD 7870 2GB lub lepsza
 • DirectX: wersja 11
 • Miejsce na dysku: 2 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe System Shock:

 • System: Windows 7/8.1/10 (64-bit)
 • Procesor: Intel Core i7-3770/AMD FX-8350 lub lepszy
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GTX 970 4GB/AMD Radeon R9 290 4GB lub lepsza
 • DirectX: wersja 11
 • Miejsce na dysku: 2 GB

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: