Wściekli gracze rezygnują z gry. Chodzi o flagę LGBTQ+ w Suicide Squad

LGBTQ Suicide Squad: Kill The Justice League
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Wielkie emocje wokół gry Suicide Squad: Kill The Justice League. Wszystko przez fragment wideo z rozgrywki, na którym widoczna jest flaga LGBTQ+. Część społeczności graczy się wściekła i postanowiła zrezygnować z zakupu produkcji. Czy aby nie przesadzają trochę?

LGBTQ+ w grze Suicide Squad: Kill The Justice League

Sporo kontrowersji wywołało opublikowane niedawno wideo z gry Suicide Squad: Kill The Justice League. W materiale dało się zauważyć flagę LGBTQ+ umieszczoną na jednej ze ścian. Jak łatwo się domyślić okazało się to wystarczającym powodem do dużego oburzenia części graczy. Niektórzy z oczekujących na produkcję postanowili zrezygnować z zakupu gry.

Pojawiające się argumenty przeciwników flagi nie różniły się od podobnych, również wygłaszanych w takich sytuacjach. Ich zdaniem gra to nie miejsce na pokazywanie takich elementów, a sama flaga jest zwyczajnie zbędna. Jej obecność zniechęca ich do zakupu gry. W komentarzach pod filmem rozpętała się spora dyskusja. Z jednej strony nie brakowało homofobicznych komentarzy odnoszących się do elementu, z drugiej pojawili się gracze broniący flagi, twierdząc, że przecież nie ma w niej nic złego.

Tym bardziej że przecież jedna z postaci (Harley Quinn) sama jest osobą biseksualną, a mroczne Gotham wcale nie jest pozbawione osób utożsamiających się z rzeczami stojącymi za flagą. Co sądzicie o reakcji graczy? Czy nie jest ona waszym zdaniem przesadzona? Wiemy, że gracze często zbyt emocjonalnie podchodzą do niektórych treści, choć za każdym razem to dziwi.

Przypominamy, że gra Suicide Squad: Kill The Justice League ukaże się na rynku 2 lutego 2024 roku. Kooperacyjna gra akcji osadzona w znanym uniwersum będzie dostępna na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Nie zagramy na konsolach poprzedniej generacji, choć może to i lepiej – gra ma wykorzystywać potencjał nowoczesnego sprzętu od Sony i Microsoftu.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie