SteamWorld Heist, czyli walka o przetrwanie od twórców SteamWorld Dig

Nowy tytuł od studia Image & Form zadebiutuje na początku przyszłego roku.

Jeśli pamiętacie zbieranie surowców w SteamWorld Dig, na pewno zainteresujecie się kolejną grą z uniwersum, która już została zapowiedziana! SteamWorld Heist – bo o niej mowa – nie będzie jednak przypominała rozgrywką swojego poprzednika, choć to nadal ten sam steampunkowy świat.

Heist nie będzie bowiem zręcznościówką, w której kopiemy tunele i szukamy skarbów na pustyni (tak było w Dig), lecz wielką przygodą z turowym systemem potyczek. Akcja tytułu przeniesie nas w przyszłość, gdzie wyniszczona planeta nie obfituje już w surowce i o wszystko trzeba walczyć.

Gracz wcieli się w przywódcę robotów, który zbierze kilku niedobitków i dowodząc własnym statkiem kosmicznym będzie napadał na inne grupy. I tyle na razie, więcej informacji nie zdradzono.

Premiera SteamWorld Heist powinna nastąpić wiosną przyszłego roku. Jakie platformy? Na pewno kilka i choć twórcy nie wymienili ich wprost, w sieci mówi się o konsolach Nintendo, zarówno 3DS, jak i Wii U oraz sprzęcie Sony: PS Vita i PS4. Niewykluczone również są wersja na PC, XOne.

SteamWorld Heist – pierwszy zwiastun

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.