Steam oficjalnie kończy wsparcie dla Windows 7 i 8. Ilu użytkowników nie zagra w swoje gry?

Steam bez Windows 7
Newsy PC

Jeżeli nadal korzystacie ze starego Windowsa, to mamy dla was złe wieści. Wraz z nadejściem nowego roku, Steam przestał oficjalnie wspierać trzy systemy operacyjne od Microsoftu. Chodzi o kultowy Windows 7, a także mniej popularne wersje oznaczone numerkami 8 i 8.1. Ilu użytkowników straci dostęp do usługi? Zaskakująco niewielu…

Steam bez Windowsa? Zmiana dotyczy starych systemów

Nadejście 2024 roku to nie tylko symbol upływającego czasu, ale również starzenia się znanych i lubianych technologii. Valve postanowiło wraz ze zmianą kalendarza zmienić liczbę systemów operacyjnych, które są oficjalnie wspierane przez platformę Steam. Od teraz użytkownicy OS od Microsoftu nie będą mogli otrzymywać bieżących aktualizacji i łatek zabezpieczeń. Choć aplikacja powinna jeszcze „jakoś” działać, to możliwe, że z tygodnia na tydzień coraz więcej osób będzie zmuszona do przesiadki na nowszy system.

Jakie systemy operacyjne straciły wsparcie Steam? Oto ich krótka lista:

  • Windows 7
  • Windows 8 i Windows 8.1

Mowa zatem głównie o niegdyś popularnej „siódemce”. Ta pojawiła się na rynku w 2009 roku i zyskała sympatię wielu użytkowników. Sporo z nich uważało, że jest to godny potomek kultowego XP. Od premiery minęło jednak sporo czasu — ponad 14 lat, dlatego najwyższa pora na zmianę. Okazuje się jednak, że konieczność zaktualizowania systemu nie dotknie aż tak wielu użytkowników. Zgodnie ze statystykami platformy Valve, obecnie z systemów pozbawionych wsparcia korzysta zaledwie około 1% graczy.

A wy, z jakiego systemu korzystacie? Czy też musicie zaopatrzyć się w nowe oprogramowanie, aby dalej korzystać z popularnej platformy do gier pecetowych?

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie