Steam bije następny rekord. Nie minął nawet miesiąc od poprzedniego

Wyprzedaż Steam - logo - Gaben - PG
PC

2 stycznia pisaliśmy o nowym rekordzie Steam, a teraz teraz platforma pobiła kolejny w ciągu miesiąca. Valve może pochwalić się następnym podbiciem poprzeczki jednocześnie zalogowanych graczy.

I to podbiciem zdecydowanie niemałym. Wcześniejszy rekord wynosił 27 942 036 jednocześnie zalogowanych graczy, a 23 stycznia przebito barierę 29 201 174 zalogowanych w tej samej chwili użytkowników. Co więcej, w tym czasie grało aż 8 505 375 graczy, czyli 300 000 więcej niż poprzednim razem. Jestem absolutnie przekonany, że wkrótce ujrzymy kolejny rekord Steam.

W pobiciu rekordów pomogło wiele czynników. Nie ulega wątpliwości, że pandemia wciąż zwiększa popularność gier wideo, a obecni gracze mają więcej czasu na angażowanie się w swoje hobby. Na kolejne rekordy wpływa rzecz jasna wiele innych rzeczy.

Steam nieustannie umacnia swoją pozycję na rynku platform do grania na PC. Bardzo mocny przeciwnik w postaci Epic Games Store na razie nadal nie zagraża Valve. Podobnie jest z GOG, które choć ma wielu zwolenników, w 2021 roku nadal przynosiło straty.

Niedługo wystartuje też kolejna wyprzedaż na Steamie, tym razem z okazji Chińskiego Nowego Roku – więcej informacji na jej temat znajdziecie w tym artykule.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie