CD Projekt GOG

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tagi: ,

CD Projekt reaguje na straty GOG. Nadchodzą ważne zmiany

CD Projekt zareagował na straty platformy GOG. Spółka chce, aby sklep z grami skupiał się na swojej „bazowej działalności”.

GOG przyniósł po trzech ostatnich kwartałach aż 9,2 miliona strat netto. Spółka zajęła się więc problemem i wiceprezes zapowiedział zmiany, które mają przynieść poprawę wyników w przyszłym roku.

GOG pierwotnie skupiał się na oferowaniu wyselekcjonowanej grupy tytułów w wersji bez zabezpieczeń DRM. Później skręcił w stronę bardziej tradycyjnego sklepu z cyfrowymi wersjami gier, a teraz ma skupić się na tym, z czego najbardziej słynął.

Finansowe wyniki GOG są wyzwaniem i ostatnio podjęliśmy działania, które mają na celu poprawić kondycję firmy. Przede wszystkim spółka ma skupić się na swojej bazowej działalności, czyli oferowaniu starannie dobranej grupy gier. W związku z tą zmianą, planujemy zmiany w zespole GOG. Część pracowników, którzy zajmowali się już do tej pory rozwiązaniami online, przejdzie do CD Projekt RED. Dodatkowo z końcem roku GOG opuści konsorcjum gry Gwint.

– powiedział wiceprezes CD Projekt, Piotr Nielubowicz
Źródło: PAP

W międzyczasie CDP RED zajmuje się przygotowywaniem kolejnych produkcji. Najnowsze informacje o nowych wersjach Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077 znajdziecie w tym artykule.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%