CD Projekt reaguje na straty GOG. Nadchodzą ważne zmiany

CD Projekt GOG
PC

CD Projekt zareagował na straty platformy GOG. Spółka chce, aby sklep z grami skupiał się na swojej „bazowej działalności”.

GOG przyniósł po trzech ostatnich kwartałach aż 9,2 miliona strat netto. Spółka zajęła się więc problemem i wiceprezes zapowiedział zmiany, które mają przynieść poprawę wyników w przyszłym roku.

GOG pierwotnie skupiał się na oferowaniu wyselekcjonowanej grupy tytułów w wersji bez zabezpieczeń DRM. Później skręcił w stronę bardziej tradycyjnego sklepu z cyfrowymi wersjami gier, a teraz ma skupić się na tym, z czego najbardziej słynął.

Finansowe wyniki GOG są wyzwaniem i ostatnio podjęliśmy działania, które mają na celu poprawić kondycję firmy. Przede wszystkim spółka ma skupić się na swojej bazowej działalności, czyli oferowaniu starannie dobranej grupy gier. W związku z tą zmianą, planujemy zmiany w zespole GOG. Część pracowników, którzy zajmowali się już do tej pory rozwiązaniami online, przejdzie do CD Projekt RED. Dodatkowo z końcem roku GOG opuści konsorcjum gry Gwint.

– powiedział wiceprezes CD Projekt, Piotr Nielubowicz
Źródło: PAP

W międzyczasie CDP RED zajmuje się przygotowywaniem kolejnych produkcji. Najnowsze informacje o nowych wersjach Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077 znajdziecie w tym artykule.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie