Steam pobił kolejny rekord użytkowników. Tym razem o liczbę mieszkańców Poznania

Steam - logo
PC

Zainteresowanie graczy platformą Steam tylko rośnie, o czym świadczy kolejny pobity rekord. Jeszcze tylko mniej niż 10 mln zalogowanych użytkowników i ich liczba zrównałaby się z ludnością Polski na stan z 2020 roku.

Jak zauważyło SteamDB, serwis monitorujący statystyki sklepu Valve z cyfrowymi grami i nie tylko, w miniony weekend liczba wszystkich zalogowanych osób w szczytowym momencie wyniosła aż 27 942 036. Wtedy to odnotowano też aż 8,2 mln grających, co również jest imponującym wynikiem.

Oznacza to, że pobito tym samym rekord z listopada o aż 557 077 graczy zalogowanych w tym samym czasie. Dla porównania, jest to przykładowo więcej, niż wynosiła liczba mieszkańców Poznania pod koniec 2020 roku (532 048 – źródło: Wikipedia).

Wiadomym jest, że do tak ogromnych wyników przyczyniła się m.in. pandemia. Ludzie mniej chętnie opuszczają domy, a zdecydowanie częściej zasiadają wtedy do swoich ulubionych produkcji, m.in. właśnie na PC lub na konsolach. Nikogo zatem nie powinno dziwić przeogromne zainteresowanie platformą Steam, która na rynku gamingowym jest już od 12 września 2003 roku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie