Star Wars Outlaws w 2024 roku. Disney potwierdza planowany debiut gry

Star Wars Outlaws - poznaliśmy potencjalny termin debiutu gry
Newsy PC PS5 Xbox Series

Star Wars Outlaws może okazać się jedną z najlepszych gier z tego uniwersum. To „gwiezdne GTA” ukazać się ma na rynku w 2024 roku.

Jeżeli Was to ominęło, serdecznie zapraszam do przypomnienia sobie (lub zapoznania się) z materiałami z fantastycznie zapowiadającego się Star Wars Outlaws. Będzie to nowa gra w uwielbianym uniwersum, ale tym razem osadzona w otwartym i to wielkim świecie. Twórcy mierzą wysoko, bo chcą stworzyć „gwiezdnowojenne GTA” i może im się to udać. W końcu za projekt odpowiada Ubisoft Massive.

Nie było jednak wiadomo, kiedy tytuł może trafić na rynek. Zaprezentowany fragmenty rozgrywki sugerowały bardzo zaawansowany etap prac, ale wiadomo, jak to bywa. Wedle plotek gra miałaby ukazać się w 2024 roku, czyli właśnie tym, który niedawno się rozpoczął. Sugerowano sam początek, ale to raczej mało prawdopodobne.

Teraz jednak firma uchyliła rąbka tajemnicy. Jakaż to firma? Otóż sam Disney, który w zajawce Disney Experiences planowanych na 2024 rok postanowił wyjawić, że Star Wars Outlaws ma zadebiutować właśnie w ciągu kolejnych niecałych 12 miesięcy. „Gra ma zostać wydana pod koniec bieżącego roku” – wypunktowano. Szybko jednak pojawiło się sprostowanie.

Ubisoft przesłał do redakcji IGN wyjaśnienie, w którym poprawia termin „pod koniec 2024 roku” na „poprawny” termin „w 2024 roku”. Nie wiemy więc, czy faktycznie będzie trzeba czekać aż do samej końcówki, ale teraz sam wydawca i deweloperzy przyznali, iż produkcja idzie bardzo dobrze. Wszystko może się oczywiście zmienić. Nie dostaliśmy konkretnej daty, a w praktyce o obsuwę nie jest wcale tak trudno.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie