Nawet Disney nie chce już mówić o Star Wars KOTOR Remake. Czy to definitywny koniec?

Remake Star Wars: KOTOR najpewniej nigdy nie powstanie. Raczej zapomnijcie o grze
Newsy PS5

Chyba już coraz mniej graczy czeka na Star Wars KOTOR Remake. Odświeżona wersja kultowej gry od dłuższego czasu ma ogromne problemy i nie wiadomo, czy w ogóle powstaje. Jakiś czas temu komentarza w sprawie odmówił dyrektor generalny studia Embracer, a teraz buzię na kłódkę zamyka Disney.

KOTOR bez przyszłości? Wiele na to wskazuje

Star Wars KOTOR Remake to gra, która została zapowiedziana już jakiś czas temu. Tytuł miał być ekskluzywną produkcją na PlayStation 5 i wyczekiwanym przez fanów odświeżeniem klasyka. Sam niesamowicie mocno liczyłem na ten tytuł. Od premiery oryginału minęło już wiele lat, dlatego porządny Remake mógłby przywrócić legendę ponownie do zestawu najlepszych gier – tym razem na konsolę najnowszej generacji. To się jednak raczej nie wydarzy. Dlaczego?

Niedawno informowaliśmy o tym, że Lars Wingefors z Embracer Group nie chce wypowiadać się na temat gry. To bardzo wymowne, że osoba odpowiedzialna za wyczekiwany projekt nie chce ujawniać żadnych informacji, prawda? Do tego grona dołącza teraz również Disney posiadający prawa do marki Star Wars.

Sprawą zainteresował się Stephen Totilo, reporter Axios Gaming, który dotarł do przedstawiciela firmy i poprosił go o komentarz:

Niewiele mogę powiedzieć na ten temat z, miejmy nadzieję, oczywistych powodów, ale KOTOR to oczywiście niezwykle popularna gra, z której jesteśmy niesamowicie dumni i uważamy, że nadal istnieje duże zapotrzebowanie. Zostawię to w ten sposób.

Sean Shoptaw

Powiedział zatem tyle, co nic. Nadal nie wiadomo, czy gra faktycznie powstaje i czy mamy na co liczyć. Naszym zdaniem lepiej się z wizją remake’u pożegnać. Nic nie wskazuje na to, aby ta historia miała dobrnąć do pozytywnego zakończenia.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie