Remake KOTOR powstaje. Gra “żyje i ma się dobrze”!

KOTOR
Newsy PC PS5

Remake gry KOTOR, czyli Star Wars: Knights of the Old Republic to temat, który pojawia się i znika. Po serii niepokojących doniesień gra, niczym Feniks z popiołów, pojawia się ponownie. Tym razem mamy dla was jednak same pozytywne wieści. I to prosto od jednego z twórców gry!

KOTOR jednak powstaje! Wieści od Sabre Interactive

Powstaje, nie powstaje. Wiadomo co się dzieje z grą, lub też nie wiadomo niczego. Tak z grubsza można opisać losy projektu, który od dłuższego czasu budzi spore emocje wśród graczy. Na szczęście Star Wars: KOTOR Remake nadal żyje, a my otrzymaliśmy konkretne potwierdzenie tego, co dzieje się z grą.

Ku uciesze wszystkich fanów, głos w sprawie gry zabrał niedawno dyrektor generalny Sabre Interactive, czyli Matthew Karch. W wywiadzie dla serwisu IGN przyznał, że studio pracuje nad grą. Sam projekt żyje i jak najbardziej ma się dobrze:

To jasne i oczywiste, że pracujemy nad remake’iem KOTOR-a. Powiem tyle, że gra żyje i ma się dobrze, a my dokładamy wszelkich starań, aby przekroczyć oczekiwania konsumentów

Matthew Karch, dyrektor generalny Sabre Interactive dla IGN

Takie wieści niezwykle cieszą, bo w ostatnich latach gracze przeżywali istny rollercoaster emocji. Produkcja remake’u wzbudziła ogromnie pozytywne emocje, jednak przez lata los projektu był niepewny. Po czasie pojawiały się różne pogłoski, a nawet informacje o anulowaniu gry. Potrzebne były spore zmiany w zakresie tego, które studio ma prawo do kontynuowania prac i tego, w jaki sposób będzie je finansować. W tym wypadku zdecydowanie pomocna okazała się sprzedaż dewelopera.

Źródło: https://www.ign.com/articles/saber-interactive-ceo-says-kotor-remake-is-alive-and-well

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie