Cierpliwości, padawanie. Star Wars Jedi: Fallen Order 2 ma ukazać się później niż planowano

Star Wars Jedi: Fallen Order - zrzut ekranu
Newsy PC PS5 Xbox Series

Odkąd tylko zaczęliśmy słyszeć o Star Wars Jedi: Fallen Order 2 z nieoficjalnych źródeł, wskazywano, że gra może ukazać się już w czwartym kwartale 2022 roku. Plany podobno uległy jednak zmianie.

Nie ma żadnych szans, aby Star Wars Jedi: Fallen Order 2 ukazało się wcześniej niż w 2023 roku – informuje dziennikarz i branżowy informator Jeff Grubb. Nie ujawniono konkretnych powodów wewnętrznej zmiany planowanej daty premiery. Można więc założyć, że Respawn Entertainment potrzebuje po prostu trochę więcej czasu na doszlifowanie swojej nowej produkcji.

Jeff Grubb ujawnił niedawno, że nowe Star Wars Jedi nie ukaże się też na konsolach poprzedniej generacji. Jeśli gracie na PS4 i/lub Xbox One, musicie obejść się smakiem… albo po prostu kupić PC, PS5 lub Xbox Series.

O samym Fallen Order 2 na razie wiemy tyle, co nic. Bardzo prawdopodobne, że gra zostanie zaprezentowana na Star Wars Celebration, które odbędzie się w maju. Jeśli nie, to być może ujrzymy jej pokaz na którejś z letnich konferencji growych. Póki co trzeba się uzbroić w cierpliwości.

Biorąc pod uwagę, że Star Wars Jedi: Fallen Order ukazało się pod koniec 2019 roku, Respawn Entertainment i tak dość szybko uwinęło się z produkcją kontynuacji. Niecałe cztery lata produkcji to – jak na dzisiejsze standardy gier AAA – niezbyt długi czas w deweloperskim piekarniku.

Nie jestem wielkim fanem pierwszego Fallen Order i liczę, że kontynuacja bardziej mnie do siebie przekona. Respawn to studio pełne talentu, które chyba nie dostało odpowiedniego budżetu i wiary ze strony Electronic Arts, aby dostarczyć graczom dokładnie taki tytuł, jaki chciało. Oby kontynuacja przerosła pierwszą odsłonę marki.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie