Disney chce, aby nowe gry Star Wars wychodziły co pół roku

Nowe gry Star Wars mają wychodzić co pół roku. Disney ma plan
Mobile Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Disney nie chce przespać kolejnych kilku lat i chce z przytupem rozgościć się marką Star Wars na polu gier wideo. Ponoć premiery mają być od siebie oddalone o zaledwie pół roku.

Star Wars przez lata była marką ekskluzywną dla Electronic Arts, które totalnie olało taki zaszczyt. Disney, po nabyciu praw do tego IP, najpewniej też stwierdził, że seria przespała zbyt długo. Dlatego w przygotowaniu jest 8 potwierdzonych gier (i szereg niepotwierdzonych), w tym tytuły o mniejszej i większej skali. Ich premiery nie będą od siebie za bardzo oddalone.

Coraz więcej gier Star Wars

O całej sprawie wypowiada się znany insider często wykazujący się sprawdzonymi informacjami, czyli Tom Henderson. Na Insider Gaming tłumaczy, że jego źródła wskazują na szeroko zakrojone plany Disneya. Lucasfilm ma ponoć pilnować, aby każda nowa gra osadzona w świecie Star Wars wychodziła na rynek co maksymalnie pół roku. Nie ma tutaj jednak mowy wyłącznie o tytułach AAA. Disney ma plan i chce, żeby raz do roku ukazywał się tytuł indie (lub o mniejszej skali) i jeden „hicior”.

Oznacza to, że w kolejnych latach możemy spodziewać się istnego wysypu gier z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Oficjalnie powstaje przecież 8 gier od deweloperów z całego świata – EA, Ubisoftu czy Quantic Dream. Twórcy Titanfall pracują nad FPS-em i strategią, współtwórczyni Uncharted odpowiada za projekt skupiony na akcji i „filmowej opowieści” a Ubi dłubie nad pozycją w otwartym świecie. Jest to całkiem sporo – w tym miejscu znajdziecie rozpiskę wszystkich potwierdzonych gier SW do tej pory.

Henderson zaznacza, że najpewniej jest o wiele więcej projektów we wczesnych fazach rozwoju. Jego zdaniem „mniejsze” gry w planach wydawniczych Disneya to m.in. pozycje mobile lub gry pokroju Star Wars Squadrons – skupione wokół konkretnej tematyki i tańsze w przygotowaniu tytuły. Ponoć zielone światło dostał też projekt związany z Mandalorianem, choć Henderson nie jest w stanie tego jednoznacznie potwierdzić. Być może to tylko spekulacje dotyczące popularności serialu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie