Oto jakie gry Star Wars szykują duże studia i co o nich wiemy

Star Wars Eclipse może namieszać w uniwersum Gwiezdnych Wojen
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Gry Star Wars zaczynają wyrastać jak grzyby po deszczu. Oto zestawienie wszystkich produkcji osadzonych w tym uniwersum, jakie obecnie szykują najwięksi deweloperzy.

Pamiętajcie, że najpewniej powstaje parę innych dużych gier osadzonych w świecie Gwiezdnych Wojen, ale jeszcze ich nie zapowiedziano.

Kontynuacja Star Wars Jedi: Fallen Order

  • Respawn Entertainment

Pierwsze Star Wars Jedi przyjęło się bardzo ciepło i miło zaskoczyło miłośników marki. Potwierdzono, że produkcja powstaje i wiele wskazuje na to, że zostanie zapowiedziana jeszcze w tym roku.

Strzelanka Star Wars

  • Respawn Entertainment

Twórcy Titanfall i Apex Legends szykują też FPS-a w świecie Gwiezdnych Wojen. Gra najpewniej powstaje na silniku Unreal Engine 5. Innych szczegółów póki co brak.

Gra strategiczna w świecie Star Wars

  • Bit Reactor i Respawn Entertainement

Składające się z byłych twórców serii XCOM studio, Bit Reactor, współpracuje z Respawn nad nową strategią osadzoną w odległej galaktyce. Gra jest prawdopodobnie w bardzo wczesnej fazie produkcji.

Remake Star Wars: Knights of the Old Republic

  • Aspyr Media

KOTOR powróci czasowo ekskluzywnie na PS5 i PC. Remake kultowej produkcji RPG został zapowiedziany w zeszłym roku i miejmy nadzieję, że niedługo ujrzymy pierwsze materiały z rozgrywki. Odświeżenie ma przystosować cenionego klasyka do współczesnych standardów.

Gra Star Wars z otwartym światem

  • Ubisoft Massive

Zespół Massive pracuje nad The Division 2 oraz Avatar: Frontiers of Pandora i zabrał się też za tajemniczą grę w świecie Star Wars. Produkcja ma mieć otwarty świat i… w zasadzie na tym konkrety się kończą.

Star Wars Eclipse

  • Quantic Dream

Zwiastun Star Wars Eclipse zachwycił graczy, ale nieco mniej optymistycznie prezentują się pogłoski dotyczące tej produkcji. Twórcy Detroit: Become Human i Heavy Rain podobno mają problemy ze skierowaniem tytułu na dobre tory.

Przygodowa gra akcji Star Wars

  • Skydance New Media

Produkcja studia Amy Hennig to na ten moment najświeższy z zapowiedzianych tytułów Star Wars. Hennig pracowała nad Uncharted i nie zdziwię się, jeśli w omawianej produkcji doświadczymy podobnej rozgrywki. Na razie wiadomo tyle, że tytuł będzie „bogaty w elementy filmowe” i zaoferuje „oryginalną fabułę”.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie