Powstaje nowa gra Star Wars. W pracę zaangażowana jedna z twórczyń Uncharted

Star Wars: 1313 - grafika koncepcyjna
Newsy PC PS5 Xbox Series

Zespół Amy Hennig oficjalnie odpowiada za jeszcze jedną przygodę w świecie Star Wars. Dostaniemy „bogatą w elementy filmowe grę action-adventure z oryginalną fabułą”.

Jest na co czekać!

Kolejna gra Star Wars w produkcji

W 2014 do zespołu Electronic Arts Visceral Games dołączyła doceniona reżyserka i scenarzystka m.in. z Naughty Dog. Amy Hennig, bo o niej mowa, współtworzyła serię Uncharted, Jak and Daxter oraz szereg innych kultowych dziś pozycji. Niestety, sporo jej gier nie zostało wydanych i dokładnie to samo spotkało niezapowiedzianą wtedy grę Star Wars od Visceral. Studio zamknięto a deweloperka utworzyła Skydance New Media, czyli własny zespół deweloperski.

Teraz, po tylu latach, Hennig powraca do uniwersum Gwiezdnych Wojen. Twórczyni będzie mogła jednak pokazać nam, jak bardzo ceni sobie świat z filmów George’a Lucasa. Lucasfilm Games oraz zespół Skydance poinformowały, że trwają prace nad kolejną grą Star Wars. W krótkiej notce opisują ją jako „bogatą w elementy filmowe grę action-adventure z oryginalną fabułą”. Oznacza to zapewne grę akcji pokroju Uncharted zrobioną w iście hollywoodzkim stylu.

Niestety, więcej informacji nie posiadamy. Nie zdradzono ani tego, na jakim etapie znajdują się obecnie prace, na jakie platformy powstaje gra, nie znamy również tytułu pozycji. Spodziewam się jednak jej premiery zapewne wyłącznie na konsolach obecnej już generacji oraz PC. O projekcie wypowiedziała się sama Hennig, ewidentnie podekscytowana powrotem do tego uniwersum.

Często opisywałam, jak obejrzenie „Gwiezdnych Wojen” w 1977 roku zasadniczo zmieniło mój 12-letni mózg, kształtując w trwały sposób moje twórcze życie i przyszłość. Jestem podekscytowana ponowną współpracą z Lucasfilm Games, by opowiadać interaktywne historie w galaktyce, którą kocham.

– mówi Amy Hennig cytowana przez serwis Polygon

Nie tylko studio Hennig

Skydance pomógł również utworzyć inny deweloper kojarzony przede wszystkim z Electronic Arts – Julian Beak. W jego portfolio znajdziemy pozycje jak choćby Battlefield Hardline, niektóre części Need for Speed oraz anulowane Star Warsy od Visceral. Oznacza to, że mamy co najmniej dwójkę fanów tej marki, którzy nie mieli wcześniej okazji dokończyć świetnie zapowiadającego się projektu. Liczymy, że teraz to się uda i nic nie stanie im na przeszkodzie.

Obecnie trwają prace nad co najmniej pięcioma innymi grami ze świata Gwiezdnych Wojen. Ubisoft dłubie nad swoją grą w otwartym świecie, Quantic Dream tworzy SW Eclipse, a Respawn Entertainment zajęci są kolejnym Jedi: Fallen Order, nowym FPS-em oraz strategią od współtwórców cyklu XCOM.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie