Star Wars: Battlefront offline i na podzielonym ekranie? Posiadacze PC nie będą zadowoleni

Nadchodzący tytuł jest co prawda nastawiony na rozgrywkę sieciową, lecz online to nie wszystko, co dostaniemy. Nie wszyscy skorzystają jednak z szykowanych opcji.

Star Wars: Battlefront zadebiutuje na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One dokładnie 17 listopada tego roku. Twórcy co chwilę zasypują nas kolejnymi ciekawostkami dotyczącymi produkcji. Mieliśmy już wypowiedzi dotyczące destrukcji otoczenia, liczby map oraz planet szykowanych na premierę, był oczywiście trailer i piękne screeny.


Teraz Dennis Branvall ze studia DICE odnosi się poprzez serwis Twitter do zapowiedzianej już zabawy na podzielonym ekranie. Jeśli myśleliście, że taka opcja będzie dostępna na wszystkich platformach, możecie się zawieść. Split-screen jest bowiem szykowany jedynie dla wersji Star Wars: Battlefront na konsole PS4 i Xbox One. Na blaszakach czegoś takiego nie znajdziemy.

Niektórzy gracze są oczywiście zawiedzeni twierdząc, że pecetowcy są nierówno traktowani. Deweloperzy decyzji jednak nie zmienią. – Jeśli chcecie zagrać na podzielonym ekranie, kupcie PS4 lub Xboksa One radzi Branvall.

Jesper Nielsen z DICE odniósł się natomiast (na forum Reddit) do rozgrywki offline, która również będzie dostępna w Star Wars: Battlefront. Samotnie będziemy mogli pobawić się w trybie The Mission. Nie wiadomo jeszcze do końca, jak będzie wyglądać taka zabawa, lecz zapewne znajdziemy się na mapie, na której przeciwnicy nie będą żywymi graczami, lecz zostaną po prostu zamienieni na sztuczną inteligencję.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

22 Shares
Share22
+1
Tweet