Jeden z twórców STALKER-a zginął, broniąc Ukrainy. Studio składa mu hołd

Jeden z twórców STALKER zginął, gdy bronił swojego kraju
Newsy PC PS5 Xbox Series

Ministerstwo Obrony Ukrainy przekazało na Twitterze, że jeden z twórców STALKER-a zginął, gdy bronił swojego kraju. GSC Game World równeż złożyło mu hołd.

STALKER to seria gier szczególnie popularna w Polsce, ale także w Ukrainie oraz Rosji. Tragicznym zrządzeniem losu okazała się śmierć jednego z jej twórców, który zginął, broniąc swojego kraju przed rosyjskim najeźdźcą.

STALKER – jeden z twórców gry zginął w trakcie wojny

Na Twitterze Ministerstwa Obrony Ukrainy pojawił się kolejny smutny wpis – jeden z twórców STALKER: Czyste Niebo zginął, gdy bronił swojego kraju przed Rosjanami. Władimir Jeżow, bo o nim mowa, przed laty współtworzył kultowego FPS-a osadzonego z czarnobylskiej strefie zamkniętej. W GSC Game World pracował do 2007 roku.

Władimir Jeżow, jeden z twórców m.in. STALKER, zginął w bitwie pod Bahmutem, broniąc Ukrainy przed rosyjskimi najeźdźcami. Władimir był ojcem dwóch synów. Wieczna chwała Bohaterowi!

– czytamy w poście na Twitterze

Wkrótce w komentarzu odpowiedziało GSC Game World, twórcy marki. Oni również pożegnali swojego przyjaciela, jednocześnie zaznaczając, że „gracze zawsze będą o nim pamiętać”. Jeżow pracował także nad innymi grami, m.in. nad cyklem Kozacy czy Call of Cthulhu oraz Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter. Co ciekawe, twórcy STALKER-a wzorowali się na nim przy tworzeniu modelu postaci Lokiego z frakcji „Wolność”.

Część twórców kontynuacji gry wstąpiła do wojska, aby bronić swojego kraju przed najeźdźcą. Studio, z uwagi na aktualną sytuację w kraju, przesunęło termin debiutu produkcji na 2023 rok.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie