Prolog STALKER 2 ma zająć tyle czasu, co ukończenie przeciętnej kampanii Call of Duty

Twórcy STALKER 2 od ponad roku atakowani są przez Rosjan
Newsy PC Xbox Series

Produkcja STALKER 2 stoi w miejscu przez rosyjską inwazję (choć wkrótce może się to zmienić), ale w sieci i tak pojawiają się nowe wieści o grze. Tym razem opublikowano przeciek dotyczący prologu.

Znany rosyjski informator, który słynie ze swoich przecieków dotyczących serii STALKER, opublikował nowe informacje na temat gry. Tytuł podobno został podzielony na rozdziały, a prolog ma zająć bardzo dużo czasu – jego ukończenie rzekomo zajmie od czterech do pięciu godzin. Mniej więcej tyle samo czasu zajmie nam przejście kampanii Call of Duty: Black Ops Cold War, a tylko około godzinę więcej potrzeba na poznanie całej historii Call of Duty Vanguard. Wstęp do stalkerskiej przygody będzie więc stosunkowo długi.

Czy jednak kilka godzin to nie aby za dużo jak na prolog? Zależy od realizacji całej gry. Jeśli STALKER 2 będzie bardzo złożonym tytułem, to parogodzinne wprowadzenie do systemów zabawy zdaje się być sensownym rozwiązaniem. Nie zapominajmy też, że najnowszy STALKER skupi się na historii i ma być bardzo długą grą, więc przyda się także solidne zarysowanie najważniejszych wątków przygody.

Na pewno znajdą się graczy, którzy będą poirytowani długim prologiem. Wiele osób z pewnością wolałoby od razu wskoczyć do otwartego świata z pieśnią na ustach i rzucić się w wir walki, lecz nie zawsze jest to najbardziej sprzyjająca dobrej zabawie opcja. Cyberpunk 2077, Metal Gear Solid V i Red Dead Redemption 2 świetnie pokazują, że nieco dłuższe wprowadzenie często służy opowieści i może być jednym z najmocniejszych elementów całej produkcji.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie