Czy Samsung Galaxy S24 jest idealnym smartfonem do gier?

czy-samsung-galaxy-s24-jest-idealnym-smartfonem-do-gier
Poradniki

Wraz z ciągłym rozwojem technologii, granica między urządzeniami mobilnymi a profesjonalnym sprzętem do gier coraz bardziej się zaciera. Doskonałym tego przykładem jest nadchodzący Samsung Galaxy S24. Ostatnie przecieki ujawniły, że S24 będzie wyposażony w wyższą częstotliwość próbkowania dotyku, funkcję, która z pewnością drastycznie poprawi wrażenia z gry. Samsung ma także zamiar zmienić świat gier, rozwiązując codzienne problemy, takie jak przegrzewanie się urządzeń podczas grania z najwyższą wydajnością, oferując jednocześnie potężny procesor Snapdragon 8 Gen 3, który poradzi sobie z najbardziej wymagającymi grami.

Galaxy S24 to smartfon stworzony do gier, dzięki Snapdragon 8 Gen 3

Galaxy S23 jest jednym z najlepszych telefonów do gier w ostatnim roku. Ostatnie testy wykazały, że przewyższa nawet niedawno wprowadzonego na rynek iPhone’a 15 Pro Max w testach graficznych, dzięki potężnemu procesorowi Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy i przyzwoicie dużej komorze parowej. Wygląda na to, że Galaxy S24, który nabędziesz w: https://www.mediaexpert.pl/szukaj-samsung-galaxy-s24 będzie jeszcze lepszym urządzeniem do gier.

Galaxy S24 będzie wyposażony w procesor Snapdragon 8 Gen 3 – poza zwykła wersją, która jedynie w Stanach Zjednoczonych ma ten procesor, a w innych częściach świata, używany będzie SoC Exynos 2400, miej to na uwadze! W teście obliczeniowym GPU przeprowadzonym przez platformę Geekbench, procesor uzyskał ponad 15 000 punktów. To o 60% więcej niż wynik GPU (9000 punktów) procesora w S23.

Oczekuje się, że Snapdragon 8 Gen 3 będzie ośmiordzeniowym układem 4 nm wyprodukowanym przez TSMC. Posiada procesor graficzny Adreno 750 ze sprzętową akceleracją ray-tracingu, dzięki czemu telefon nie będzie miał żadnego problemu z wymagającymi tytułami.

Większe komory parowe w Galaxy S24, czyli lepsze chłodzenie

Według informacji, które wyciekły, seria Samsung Galaxy S24 ma być wyposażona w większe komory parowe. Ten strategiczny proces ma na celu wielokrotne zwiększenie funkcji chłodzenia. Według dostępnych informacji, w Galaxy S24 komora parowa będzie prawdopodobnie prawie dwukrotnie większa w porównaniu do poprzedniego modelu S23.

Ulepszoną częstotliwość próbkowania dotyku

Ta najnowsza funkcja pozwala na częstsze sprawdzanie wyświetlacza pod kątem dotyku palcem, stuknięcia rysikiem lub ruchu przeciągania. Rezultatem jest płynniejsza, bardziej responsywna i bardziej płynna gra. Według przecieków zgłoszonych przez Forbes i Phandroid, szybkość reakcji na dotyk S24 wzrosła o ponad 10%. Model S24 Ultra może jeszcze bardziej skorzystać na ulepszonej czułości na dotyk, zwłaszcza przy użyciu rysika S Pen. Oczekiwane częstotliwości odświeżania dla wyświetlaczy wynoszą 120 Hz, co jest jedną z najszybszych wartości na rynku, co dodatkowo poprawi wrażenia z gier.

Inne specyfikacje Samsunga Galaxy S24 pomocne w grach

Podczas gdy potężny procesor, lepsze chłodzenie i zwiększona częstotliwość próbkowania dotyku jest głównym tematem rozmów, jeśli chodzi o gry, inne dane techniczne telefonu Samsun Galaxy S24 są równie imponujące i bez wątpienia sprawią, że gry będą przyjemniejsze. Nadchodzący S24 ma mieć znaczące ulepszenia we wszystkich aspektach. Obejmują one główny aparat 200 MP (w wersji Ultra), całodzienną żywotność baterii (od 4000 mAh do 500mAh) z ładowaniem 45 W oraz oprogramowanie One UI 5.1 z ekskluzywnymi funkcjami. S24 posiada również 6,2-calowy ekran FHD+ Dynamic AMOLED 2x z częstotliwością odświeżania 120 Hz, który sprawi, że grafika w grach będzie wyglądała nienagannie.

Źródło: Materiał Partnera Media Expert.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie