Samsung nie odpuszcza. TikTok cały czas jest określany jako „niezbędna aplikacja” do korzystania ze smartfona

Samsung. Bez instalacji TikToka nie da się uruchomić smartfona
Mobile Newsy Technologie

Kontrowersje wokół „niezbędnych aplikacji” Samsung ciąg dalszy. TikTok cały czas jest wymagany do uruchomienia nowo nabytego smartfona.

O całej sprawie było głośno jeszcze na początku tego roku, gdy wielu posiadaczy nowych modeli tego producenta zaczęło narzekać na TikToka. Popularny serwis video określony został bowiem jako „niezbędna aplikacja” w telefonach Samsung. Bez instalacji tej aplikacji nie da rady dokończyć konfiguracji telefonu, a więc nie da się z niego normalnie korzystać.

Jest tutaj jednak parę kluczowych aspektów. Po pierwsze – to, czy TikTok potrzebny jest do sfinalizowania procesu konfiguracji smartfona, zależy od konkretnego regionu. Przede wszystkim dotyczy użytkowników z USA. Po drugie – wszystko zależy również od modelu urządzenia. Ostatnio Reddit ponownie zalano postami rozgoryczonych internautów, którzy nie mogą korzystać ze smartfona bez kontrowersyjnej aplikacji.

Powyższy widok zobaczył jeden z właścicieli nowego Samsung A40. Nie może korzystać normalnie z urządzenia, bo musi zainstalować TikToka. Dopiero później można go usunąć. Praktyka ta znamy od dawna i choć ostatnio ponownie zyskała rozgłos za sprawą Samsunga i TikToka, wcześniej kojarzono ją m.in. z Facebookiem. Wielu internautów zaznacza, że tak naprawdę nigdy nie dało się w pełni usunąć apki FB. W niektórych modelach jedyną opcją było „wyciszenie” aplikacji, która wciąż pozostanie zainstalowana.

Wiele nowych modeli smartfonów ma z góry zainstalowane aplikacje, które zazwyczaj da się usunąć i, o ile z nich nie korzystamy, faktycznie lepiej to zrobić. Tego typu software określa się jako bloatware, czyli program wybitnie zasobożerny. Niestety, wielu użytkowników wciąż nie zdaje sobie sprawy z popularnej praktyki. W internecie cały czas pojawiają się posty z negatywnym wydźwiękiem wymierzony w Samsunga. W tym wszystkim zaskakuje jednak fakt, iż producent cały czas określa TikToka jako „niezbędną aplikację”, także w nowszych urządzeniach.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie