Samsung pozbywa się „Z” na dobre? Galaxy Fold i Flip 4 mają uniknąć skojarzeń z rosyjską inwazją

Samsung porzuca literę
Mobile Newsy Technologie

Samsung już przed paroma miesiącami zmienił nazwy swoich niektórych urządzeń. Istnieje szansa, że szansa jest permanentna. Galaxy Fold i Flip 4 obejdą się bez tej literki.

Jeszcze w marcu gruchnęła wieść, że w niektórych europejskich krajach (a przede wszystkim w Ukrainie) Samsung zrezygnował z brandingu „Z”. Dotyczy to telefonów z serii Galaxy Z Fold i Flip. Wtedy nie było jednak wiadomo, czy ta zmiana zostanie na zawsze. Wychodzi na to, że najpewniej owszem.

Jak donosi popularny insider związany z technologiami SnoopyTech, Samsung najwyraźniej podjął decyzję. Kolejne modele znane do tej pory jako Galaxy Z Fold 4 i Flip 4 obejdą się bez wspomnianej „zetki”. Jest to następstwo rosyjskiej inwazji na Ukrainę. W mediach zaczęły pojawiać się zdjęcia przedstawiające Rosjan ze sprzętem oznaczonym właśnie literą „Z”. Choć nie do końca znane jest pochodzenie akurat tego symbolu, w niektórych krajach został zakazany.

Decyzja Samsunga nie dziwi więc, skoro firma już wcześniej opuściła Rosję. To, co pierwotnie zmieniono w części Europy, pozostanie na stałe. Ponoć wyczekiwane modele urządzeń będą inaczej zapisane nawet na pudełkach.

Samsung Electronics próbuje pozbyć się litery „Z” w swojej serii składanych telefonów. Począwszy od Flip/Fold 4, litera nie będzie już drukowana na pudełkach. To dlatego, że rosyjskie wojsko używa tej litery.

– informuje SnoopyTech na Twitterze

Zaskoczenia raczej nie ma. Tym bardziej że „Z” zawsze wydawało się od czapy, jeżeli chodzi o linię popularnych urządzeń. Galaxy Fold i Galaxy Flip brzmią prościej, a i tak każdy będzie wiedział, o jaki sprzęt chodzi. Na razie są to jednak niepotwierdzone informacje, ale pochodzą z wiarygodnego źródła.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie