squid game

Agata Wierzbicka

W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.

0 komentarzy

1. sezon Squid Game z innym zakończeniem? Twórca przedstawia pomysły

Twórca Squid Game opowiedział o wahaniach dotyczących pierwszego sezonu i przedstawił alternatywne zakończenie rozważane podczas produkcji.

Alternatywne zakończenie zmieniłoby ostateczne decyzje i zachowanie protagonisty serialu, czyli gracza o numerze 456. Wybór tego zakończenia utrudniłby jednak powrót serialu z drugim sezonem, który został już oficjalnie potwierdzony przez twórców.

Uwaga – poniżej mogą znajdować się spoilery. Jeśli nie obejrzeliście jeszcze Squid Game do końca, czytacie poniższą część na własną odpowiedzialność.

Rozważania na temat zakończenia pierwszego sezonu przedstawił reżyser, Hwang Dong-hyuk:

„Wahaliśmy się między dwoma różnymi zakończeniami. W jednym z alternatywnych zakończeń Gi-hun wsiadł do samolotu i odleciał. Było też to, w którym odwracał się i szedł w stronę kamery. Stale zastanawialiśmy się, czy to właściwe, aby Gi-hun podjął decyzję o wyjeździe i zobaczeniu swojej rodziny, aby podążał za własnym szczęściem? Czy to odpowiedni sposób, by pokazać przesłanie, które chcieliśmy przekazać w serialu?”.

Ostatecznie podjęto decyzję, aby Seong Gi-hun – czyli gracz o numerze 456 – zrezygnował z wejścia na pokład samolotu. Ten zabieg umożliwia płynne przejście do 2. sezonu produkcji – być może w kolejnej odsłonie Gi-hun będzie próbował zapobiec następnym rozgrywkom.

Squid Game to jedna z najchętniej oglądanych obecnie produkcji na platformie Netflix. Serial bije rekordy popularności i wszystko wskazuje na to, że drugi sezon również będzie ciekawy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 64 reviews)
Excellent42%
Very good5%
Average2%
Poor1%
Terrible50%