Netflix szykuje reality show oparte na Squid Game. Stawką jest 4,56 mln dolarów

Squid Game: The Challenge. Netflix przenosi serial do realu
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Netflix ma w planach reality show oparte o serial Squid Game. Zwycięzca zgarnie 4,56 mln dolarów.

Platforma zapowiedziała już program oficjalnie, a na obecnym etapie prac potencjalni uczestnicy mogą zapisywać się na castingi. Podobnie jak w serialu, również tutaj udział w całości weźmie 456 graczy. Widzowie prześledzą ich zmagania rozłożone na 10 odcinków, lecz jak na razie nie wiadomo, kiedy show zadebiutuje na Netfliksie. Do castingu mogą zgłosić się wszyscy chętni, którzy mają ukończone 21 lat, posiadają ważny paszport oraz posługują się językiem angielskim.

Nagrywanie poszczególnych odcinków Squid Game: The Challenge zaplanowano na pierwsze miesiące 2023 roku. Twórcy programu zapowiadają już, że na ekranie zobaczymy szereg nowych zabaw; przeniesienie do realu rozgrywek przedstawionych w serialu nie byłoby przecież dużym wyzwaniem dla uczestników. Oczywiście nie musimy się martwić o ewentualne śmierci podczas programu – tego elementu w produkcji nie będzie. Nie wiadomo jednak jak na razie, czy producenci nie zamierzają w jakiś sposób symulować strzałów, po których dany uczestnik odpadnie z rywalizacji.

To nie pierwsza próba przeniesienia turnieju z serialu do prawdziwego życia. O podobny zabieg pokusił się już youtuber MrBeast, proponując zwycięzcy blisko pół miliona dolarów. Jak można się domyślić, w tym przypadku również nikt nie zginął, choć uczestników wyposażono w urządzenia symulujące strzał. Całe zmagania można było prześledzić na kanale youtubera.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie