Squid Game – budżetowy “rekordzista”. Ile Netflix wydał na odcinek serialu?

Squid Game z Leonardo DiCaprio? Wkrótce start zdjęć 2 sezonu
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Seriale

Squid Game to jeden z największych ostatnich hitów Netflixa. Sukces serialu jest tym większy, że wyprodukowanie go nie kosztowało platformy wielkich pieniędzy.

Koreańska produkcja dla Netflixa nadal cieszy się ogromną popularnością. Serial bije kolejne rekordy, wzbudza emocje wśród polskich polityków, a niedawne imprezy halloweenowe upłynęły pod znakiem zielonych dresów i białych sneakersów. Twórcy zdecydowanie mają się z czego cieszyć, zwłaszcza że wyprodukowanie jednego odcinka serialu kosztowało “zaledwie” ok. 2,4 mln dolarów (ok. 9,5 mln złotych). Taka suma byłaby oczywiście ogromnym budżetem dla Klanu czy Ojca Mateusza, lecz w porównaniu z największymi hitami Netflixa Squid Game plasuje się raczej na końcu stawki. Dla porównania, początkowe sezony Stranger Things kręcono z budżetem 6-8 mln dolarów za odcinek. Jeszcze większą sumą dysponowali twórcy The Crown, mieli bowiem do dyspozycji po ok. 10-13 mln dolarów.

Oczywiście nie tylko Netflix potrafi wydać ogromne kwoty na swoje produkcje. Najlepszym przykładem jest tu Gra o tron. W ósmym, czyli najdroższym sezonie, produkcja HBO miała budżet wynoszący aż 15 mln dolarów za odcinek. Rekordzistą jest jednak Władca Pierścieni od Amazonu z budżetem sięgającym blisko pół miliarda dolarów – za sam tylko pierwszy sezon.

Koreańczycy we współpracy z Netflixem pokazują w ten sposób, że nie trzeba dysponować ogromnym majątkiem, aby stworzyć naprawdę dobry serial. A co Wy sądzicie o Squid Game?

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie