Sprzęt dla gracza. TOP 10 rynkowych nowości [#4]

Sprzęt dla gracza. TOP 10 rynkowych nowości [#4]
Polecamy! Technologie

Nasz nowy cykl nabiera rozpędu. Po raz kolejny na początku miesiąca sprawdzamy rynkowe nowości technologiczne, które trafiły do sprzedaży w ostatnim czasie oraz takie, które dopiero zobaczymy na rynku, a zostały niedawno zapowiedziane. Zapraszamy do przeglądu!

Oto najmniejsza na świecie karta graficzna na układzie GeForce GTX 1080 Ti

Firma ZOTAC International prezentuje najmniejszą na świecie kartę graficzną bazująca na układzie GeForce GTX 1080 TiZOTAC GeForce GTX 1080 Ti Mini.

Karta graficzna mierzy zaledwie 211 mm (8,3 cala) długości i jednocześnie wykorzystuje przy tym jeden z najmocniejszych dostępnych na rynku procesorów graficznych – NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti. Jest to więc najmniejszy GeForce GTX 1080 Ti korzystający z architektury NVIDIA Pascal , który pasuje do 99% systemów komputerowych dostępnych na rynku. Zapewnia on przy tym najwyższą wydajność i efektywność energetyczną.

Karta ZOTAC GeForce GTX 1080 Ti Mini wyposażona jest w dwa 8-pinowe złącza zasilające, a także w specjalnie zaprojektowany, dwuwentylatorowy  system chłodzenia IceStorm. Wentylatory zapewniają dużą siłę chłodzenia, a dzięki szerokim aluminiowym żeberkom radiatora oraz miedzianym ciepłowodom o wymiarach 5 x 6 mm, dodatkowo jeszcze bardziej zwiększono wydajność chłodzenia. Mimo niewielkich rozmiarów karta ta, podobnie jak pełnowymiarowe konstrukcje, wyposażona jest nadal w 11 GB pamięci graficznej GDDR5X i procesor taktowany zegarem o szybkości 1620 MHz.

Wraz z kartą ZOTAC GeForce GTX 1080 Ti Mini otrzymujemy narzędzia FireStorm, dzięki którym możliwa jest optymalizacja i dostrojenie wydajność komputera. Ustawimy precyzyjnie  prędkości zegara, sterowanie wentylatorami, a także skorzystamy z funkcji monitorowania pracy procesora graficznego i wiele więcej.

ZOTAC GeForce GTX 1080 Ti Mini

Na drugiej stronie prezentujemy słuchawki dla graczy za ponad 1000 zł!

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie