Sprzęt dla gracza. TOP 10 rynkowych nowości [#4]

Sprzęt dla gracza. TOP 10 rynkowych nowości [#4]
Polecamy! Technologie

Monitor z wieszakiem? Szkoda, że nikt nie wpadł na to wcześniej

AOC Agon AG322QCX oraz AG272FCX – zakrzywione monitory z gamingowej serii AOC AGON wchodzą do sprzedaży. Charakteryzują się matrycami MVA o promieniu zakrzywienia 1800 mm. W przypadku pierwszego z nich ma ona przekątną 32 cale i wyświetla obraz w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli (QHD). Drugi model wyposażono w ekran 27- calowy, a jego rozdzielczość to 1920 x 1080 pikseli (Full HD). W obu monitorach zaimplementowano technologię AdaptiveSync, która minimalizuje efekt rozrywania obrazu.

Prezentowane monitory cechują się metalową stopą, pilotem QuickSwitch do szybkiej zmiany profili obrazu, wieszakiem na słuchawki oraz podświetleniem dolnej i tylnej części obudowy. Użytkownik może wybrać jeden z trzech kolorów podświetlenia (zielony, czerwony, niebieski) oraz jeden z trzech stopni jego intensywności. Diody można też wyłączyć. Zwłaszcza wieszak na słuchawki może się przydać – niby zbędny bajer, ale przynajmniej pozwoli zadbać o porządek na biurku.

AOC AGON tył

Sugerowana cena monitora AOC AG322QCX wynosi 2 579 zł brutto, natomiast AG272FCX został wyceniony na 1 939 zł brutto. Oba są już dostępne w sprzedaży.

Na czwartej stronie przedstawiamy pierwszą klawiaturę od firmy NVIDIA.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie