Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Sprzedaż PS4 przekroczyła 112 mln sztuk, a gry pobiły rekord

Sony opublikowało raport finansowy za II kwartał 2020, ujawniając parę interesujących danych na temat PS4.

Choć premiera PlayStation 5 zbliża się wielkimi krokami, okazuje się, że obecna generacja wciąż dobrze sobie radzi. Świadczą o tym dane dotyczące sprzedaży PS4 ujawnione ostatnio przez Sony.

Od debiutu PlayStation 4 do dnia 30 czerwca 2020 nabywców znalazło 112,3 milionów urządzeń. Jeśli natomiast chodzi o ostatni kwartał (kwiecień-czerwiec 2020), to kupiono 1,9 mln sztuk PS4. To oczywiście dużo mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, gdy sprzedano 3,2 mln urządzeń, jednak jak na końcówkę generacji te 1,9 miliona nie jest bardzo złym wynikiem.

Dużo ciekawszym jest jednak fakt, że w II kwartale 2020 Sony sprzedało 91 milionów tytułów na PS4, co jest najlepszym okresem dla gier na tę platformę w od początku generacji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się