PS5, Xbox Series, Nintendo Switch - podsumowanie dnia sprzedaż konsol

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Sprzedaż konsol 37 tygodni po premierze. Sony jest nie do zatrzymania

Sprzedaż konsol bije kolejne rekordy. Poprzednie tygodnie przyniosły nam kilka kamieni milowych, a ranking sprzedaży staje się jeszcze bardziej klarowny.

Śledzimy sprzedaż konsol aktualnej generacji od czasu ich premier. Od samego początku na prowadzenie wysuwała się propozycja PlayStation, choć Switch niezmiennie góruje w rankingu. Microsoft cały czas zajmuje trzecie miejsce, choć i tak ma powody do radości.

Oto szacowana liczba sprzedanych konsol od listopada 2020 roku do teraz, czyli do 37 tygodnia od premiery PS5 i Xbox Series:

  1. PS5: 10 234 967 sztuk
  2. Nintendo Switch: 7 619 467 sztuk
  3. Xbox Series X oraz S: 6 325 318 sztuk
Sprzedaż konsol 37 tygodni po premierze - wykres
Źródło: VGChartz

Sprzedaż Nintendo Switch wkrótce powinna jeszcze bardziej wystrzelić w górę. 8 października na rynek trafi wersja OLED, która już teraz cieszy się sporym zainteresowaniem w społeczności fanów Nintendo.

PS5 wreszcie przebiło barierę 10 milionów sprzedanych sztuk konsol i pobiło przy okazji oraz chwilę wcześniej parę rekordów. Konsola w wersji z czytnikiem stała się też rentowna, co też jest sporym powodem do radości dla Sony.

Xbox Series trzymają stabilny poziom sprzedanych sztuk konsol. Microsoft nie musi się martwić o wyniki swojego sprzętu, wszak to usługi są konikiem giganta z Redmond.

Miejcie na uwadze, że powyższe dane to szacowane wyniki. Nie są one w stu procentach precyzyjne, ale dają dobry wgląd w sprzedaż konsol.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się