Oto ręcznie wykonany Spider-Man z drewna. Jego cena osiąga nawet ponad 5 400 zł

Spider-Man - rzeźba z drewna - zbliżenie na postać - PG
Newsy

Spider-Man to bez wątpienia jedna z najmocniej obecnie zakorzenionych postaci w popkulturze. Również gracze go kochają za wiele świetnych gier z nim w roli głównej i nie tylko. Zobaczcie przepiękną rzeźbę z Peterem Parkerem, która jest piękną laurką dla tego herosa.

Autorem poniższej pracy jest utalentowany rzeźbiarz z kanału Woodart Vietnam, który już niejednokrotnie pokazał, że jest prawdziwym mistrzem w swoim fachu. Tym razem wziął pod dłuto i inne narzędzia najpopularniejszego superbohatera – Człowieka-Pająka. Rzućcie okiem na to dzieło sztuki.

Nauczony poprzednimi pracami tego artysty wiem, że ten podnosi sobie za każdym razem poprzeczkę. I tym razem to zrobił. Wystarczy tylko spojrzeć na te delikatne detale w formie żłobień na całym kostiumie, by to stwierdzić. Niesamowite jest też to, że sama pajęczyna, którą ciska Spidey, jest również wykonana z drewna. Wycięcie drobnych dziurek między jej nićmi wydaje się dla mnie czymś nieprawdopodobnym, a jednak zostało to udokumentowane na wideo.

Drewniany Spider-Man został stworzony w 7 dni. Co ciekawe, chętni mogą zakupić jego kopię, jednakże należy się liczyć z poświęceniem zawrotnej kwoty na taki wydatek. Wersja o wysokości 30 cm kosztuje 990 dolarów (ok. 3 800 zł), a wariant mierzący 40 cm to aż 1 390 dolarów (ok. 5 460 zł). Nikogo chyba nie powinna ta cena dziwić w związku z niezwykle profesjonalną robotą.

Drogie figurki z postaciami ze świata popkultury to żadna nowość. Jeszcze niedawno na Planecie Gracza pojawił się tekst o Geralcie z Rivii ujeżdżającego Płotkę. Wzorowa jakość wykonania i masa detali. Gorąco polecam zapoznać się z nią, a tekst na jej temat znajdziecie w tym miejscu.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie