Nowa gra Marvela zapowiada się wybornie. Nawet nie wiecie, że o niej marzycie

Marvel Rivals zapowiada się obłędnie | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Switch Xbox Series

Marvel Rivals to rzekomo nowy tytuł przeznaczony do rozgrywki wieloosobowej, który garściami czerpie z Overwatch 2. I w sumie już samo to brzmi świetnie!

Marvel nie ma zbytniego szczęścia do gier wideo, a wiele ich projektów po prostu upadło. Nawet jeśli mowa o grach zaskakująco dobrych (Strażnicy Galaktyki), tak naprawdę Spider-Man od Insomniac odniósł większy sukces. I to wszystko może się zmienić.

Marvel Rivals brzmi świetnie!

Przypomnijmy sobie, kiedy ostatnio na rynek trafiła dobra gra TPP dla fanów rozgrywki wieloosobowej… No dobra, już wystarczy – dawno nie było żadnego hitu niebędącego FPS-em. Overwatch 2 to także strzelanka z pierwszej osoby, ale to właśnie ona ma być główną inspiracją dla Marvel Rivals. Nowy tytuł jest rzekomo hero shooterem dla 12 graczy (po 6 na drużynę) i zapowiada się świetnie. A przynajmniej dla mnie, jako dla fana Overwatch (ale “jedynki”, szanujmy się). Pierwsze informacje pojawiły się m.in. na TheStreamr.

Serwis podaje, iż gra powstaje z myślą o PC i konsolach, więc nie będzie mobilką. Do tego mówimy wyłącznie o trybie multi, bez możliwości gry nawet PvE. Do tego, w przeciwieństwie do hitu Blizzarda, nie będzie to stricte shooter, bo część bohaterów używa walki w zwarciu. Niektórzy mają jednak broń palną (Punisher, Rocket Racoon), a inni polegają na mieczach czy pięściach (Magik, Hulk). Co ciekawe, wyciekł nawet cały zestaw bohaterów dostępnych na premierę. Później mamy doczekać się debiutu nowych postaci czy map (m.in. Thor, Moon Knight).

Skąd jednak inspiracje Overwatch? W grze również pojawią się tryby polegające na przepychaniu ładunku, do tego całość opiera się na unikalnych zdolnościach bohaterów. Niektórzy brzmią jak żywcem wyjęci z gry Blizzarda. Hulk po odniesieniu znacznych obrażeń zmienia się w Bruce’a Bannera, na wzór D.Va z OW2.

Na Reddicie pojawiło się więcej szczegółów. Informatorzy mówią o dostępnych mapach (m.in. Tokio, wyspa pająków), specjalnych umiejętnościach (Mantis usypia wrogów, Loki staje się niewidzialny), a nawet o dostępnych skinach (Iron Man w wydaniu steampunkowym). Wszystkiego dowiemy się na pewno już niebawem, bo gra ma zostać zapowiedziana dzisiaj o godzinie 16:00. Tę datę podało oficjalne konto Marvela na Twitterze.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie