Ale wtopa! Twórcy Spider-Man 2 użyli złej flagi w pokoju bohatera

Spider-Man 2
Newsy PS5

Niektóre flagi państwo są do siebie podobne i można się łatwo pomylić. Nie jest to jednak wytłumaczenie tego, że bohater gry Spider-Man 2 ma w swoim pokoju symbol zupełnie innego państwa. Miles Morales wraz z rodziną posiada korzenie portorykańskie, podczas gdy ścianę jego mieszkania zdobi flaga… Kuby.

Zła flaga w grze Spider-Man 2

Twórcy gry Spider-Man 2 chcieli nieco przyozdobić pokój jednego z dwóch pajęczych bohaterów produkcji. W tym wypadku chodziło o umiejscowienie na ścianie flagi państwa, z którego pochodzi Miles Morales. Chłopak wraz z rodziną ma portorykańskie korzenie. Chociaż na Karaibach znaleźć można wiele miejsc, to poszczególne państwa szczycą się niepodległością i głupio byłoby pomylić jedno z drugim, prawda? Niestety, stało się tak, że w mieszkaniu Milesa zawisła nie ta flaga, która powinna.

Jak można zauważyć w powyższym wpisie z Twittera, w mieszkaniu bohatera znalazła się flaga Kuby. Faktycznie jest ona podobna do tej z Portoryko, ale wciąż mowa o strasznie głupim niedopatrzeniu. Jest to o tyle interesujące, że w grze znaleźć można wiele innych nawiązań do kultury Milesa, np. w postaci specjalnego portorykańskiego stroju pajęczego bohatera. W tym przypadku barwy i symbole zastosowano w odpowiedni sposób.

Twórcy gry przeprosili za takie niedopatrzenie i poinformowali, że błąd ten zostanie naprawiony w najbliższej łatce. Jak widać, obyło się bez większych problemów technicznych, ale te zastąpiono innymi. W tym wypadku mowa o naprawdę głupiutkim i łatwym do uniknięcia potknięciu. To nie jedyna “nowość”, która zostanie dodana do gry. Deweloperzy pracują m.in. nad trybem Nowa Gra+. To dobra informacja, bo jesteśmy zaskoczeni, że tryb jeszcze nie jest dostępny.

Gra Spider-Man 2 pojawiła się na rynku 20 października 2023 roku wyłącznie na PlayStation 5. Tytuł zebrał masę pochlebnych ocen i jest uznawany za jedną z lepszych gier tego roku. Jeżeli jeszcze nie graliście, to zdecydowanie warto go sprawdzić, choćby dla wyjątkowych efektów graficznych. W naszej recenzji gra wypadła nieźle.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie