Twórcy Spider-Man 2 przypadkowo zdradzili nazwy DLC? Przedziwny błąd w menu gry

Spider-Man 2
Newsy PS5

Deweloperzy ze studia Insomniac Games udostępnili graczom najnowszą aktualizację do gry Spider-Man 2 o numerze 1.002.000. Wśród wielu nowości (m.in. tryb Nowa Gra+) gracze odkryli, że łatka pozwala im uzyskać dostęp do menu dewelopera. Znaleziono tam wiele ciekawych informacji, w tym nazwy potencjalnie nadchodzących dodatków DLC do gry.

Aktualizacja gry Spider-Man 2 sporo namieszała

Najnowsza aktualizacja ubiegłorocznego hitu od Insomniac Games wprowadza do gry sporo nowości. Wśród nich znalazł się choćby wyczekiwany tryb Nowa Gra+, czy też możliwość wybierania i powtarzania konkretnych misji fabularnych. Łatka wprowadza także możliwość zmiany pory dnia po ukończeniu gry, znosi limit poziomu postaci po finale fabuły i dodaje sporo dodatków kosmetycznych, jak na przykład nowe kostiumy i złote style do gadżetów.

Niestety, twórcy wśród nowości dodali także coś, co zdecydowanie nie powinno się w grze znaleźć. Chodzi o menu debugowania, czyli specjalny tryb deweloperski wykorzystywany w trakcie tworzenia gry. Ten pozwala twórcom na przeskakiwanie do dowolnego momentu rozgrywki, aby testować i sprawdzać wdrażanie rozwiązania i nowości. Specjalne menu kryło wiele ciekawych, ale nieopublikowanych jeszcze informacji.

Część graczy twierdzi, że niektóre nazwy fragmentów i plików gry odnoszą się do nadchodzących dodatków. DLC mogłyby być jeszcze w fazie planowania, lub dopiero zaczęły być opracowywane przez deweloperów. Z drugiej strony może to być zawartość, której ślady faktycznie są w plikach Spider-Man 2, ale ostatecznie z jej wprowadzenia zrezygnowano.

Czy twórcy przypadkowo doprowadzili do sporego wycieku na temat swoich planów wobec produkcji? Nie wiadomo. Pewnym jest jednak, że studio Insomniac Games przeprosiło za tę nietypową “wpadkę” i już pracuje nad kolejną łatką, która usunie dostęp do menu.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie