SpellForce 3 – pierwsze szczegóły i wczesny gameplay

Kolejna odsłona serii ma hulać na nowym silniku graficznym.

Studio Nordic Games pochwaliło się podczas targów Gamescom 2014 aktualnym stanem prac nad SpellForce 3.

Gameplay, który możecie zobaczyć poniżej, to naprawdę bardzo wczesna wersja gry, która powstaje dopiero od ośmiu miesięcy. Końcowy produkt sporo się jeszcze zmieni. Twórcy pokazując materiał już teraz liczą po prostu na opinie graczy, którzy będą mogli swoimi radami wpływać na kierunek prac nad tytułem.

Podobnie jak poprzednie części SpellForce, taki i trzeciaodsłona pojawi się wyłącznie na PC. Jest jeszcze za wcześnie, by mówić o konkretnej dacie premiery. Tytuł ujrzy światło dzienne najszybciej pod koniec przyszłego roku.

SpellForce 3 zostanie napędzone przez nowy silnik graficzny, który powstaje specjalnie na potrzeby tej oraz kolejnych gier RTS, które wyjdą spod skrzydeł Nordic Games.

Twórcy obiecują również sporo zmian w serii. Jedną z nowości w SpellForce 3 będą o wiele większe potyczki w porównaniu do poprzednich części cyklu. Większą rolę podczas starć odegrają formacje, a niezależne postacie otrzymają jeszcze bardziej rozwiniętą sztuczna inteligencję, wzorowaną na rozwiązaniach z serii Company of Heroes.

SpellForce3 – wczesny gameplay

Akcja SpellForce 3 rozegra się zarówno na powierzchni ziemi, jak i w mrocznych katakumbach. Walcząc pod gołym niebem mamy dowodzić wielkimi armiami oraz wznosić mury fortec i miast. Kiedy przyjdzie nam zejść pod ziemię, pokierujemy pięcioosobową drużyną, a rozgrywka ma zmienić się w typowe hack and slash. W lochach natkniemy się nie tylko na masy wrogów, lecz również na zagadki oraz liczne pułapki.

Podobnie do poprzednich części, tak i w SpellForce 3 czeka nas rozwój postaci, kampania dla pojedynczego gracza, tryb multi oraz różne specjalizacje bohaterów. Nie wiadomo jeszcze, czy dostaniemy otwarty świat, czy dalej będziemy prowadzeni za rączkę. Nordic Games potwierdziło na razie, że fabuła SpellForce 3 opowie historię, która rozegrała się jeszcze przed pierwszą częścią serii.

Gamescom 2014 – wiadomości, zapowiedzi, nowości. Wszystko w jednym miejscu

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: