Sony zrezygnuje również z E3 2020? Shawn Layden odpowiada

W tym roku Sony będzie największym nieobecnym na E3 2019 i według niepotwierdzonych informacji, Japończycy zapowiedzą PS5 na własnej imprezie. Sony daje jednak do zrozumienia, że nie opuszcza imprezy Los Angeles na zawsze.

Na początku tego tygodnia mogliśmy przeczytać tłumaczenie Shawna Laydena, szefa Sony Interactive Entertainment Worldwide, odnośnie nieobecności na targach E3 2019. Jeśli zastanawialiście się, czy logo PlayStation powróci na hale E3 za rok, mamy dla Was dobre wieści.

Shawn Layden powtórzył jeszcze raz w wywiadzie dla Game Informer, że jeśli chodzi o zapowiedzi na 2019 rok, Sony po prostu nie ma nowej historii do opowiedzenia. Wszyscy oczekiwaliby czegoś zupełnie nowego i niesamowitego. – Więc zamiast podnosić oczekiwania fanów, którzy myślą: “Co Sony powie na E3?”, zdecydowaliśmy, że się wycofamy – mówi Shawn Layden. – To, że PlayStation nie jest na E3 2019, nie oznacza, że ​​nie będziemy tam w 2020 roku – dodaje.

Prawda jest taka, że gdyby Sony nie zrezygnowało z E3 2019 i trzymało nas w niepewności co do swoich prezentacji, wszyscy zapewne stawialiby, że właśnie na tej imprezie zobaczymy publicznie po raz pierwszy PlayStation 5. Japończycy jednak spasowali, ponieważ albo nie chcą zawieść swoich fanów, albo chcą uderzyć z zaskoczenia i zapowiedzieć nową konsolą w najmniej spodziewanym momencie.

Co do samych gier – Sony rzeczywiście może nie mieć nic do pokazania na PlayStation 4, czego byśmy już nie widzieli. Ostatnie największe gry first-party na obecną generację są już znane od dawna i znajdują się w zaawansowanej produkcji lub na ostatniej prostej (Dream od Media Molecule, Ghost of Tsushima od Sucker Punch, Death Stranding od Kojimy, Days Gone od Bend Studio oraz The Last of Us Part 2 od Naughty Dog). Japończycy nie chcą przyjeżdżać na E3 2019 tylko po to, by pokazać kolejne gameplay’e.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.