Sony PlayStation logo

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

1 komentarz

Tagi:

Gry z pierwszego PlayStation i PS2 na PS5. Sony mówi wprost, dlaczego „NIE”

Jim Ryan potwierdził, czemu Sony nie zdecydowało się na wprowadzenie wstecznej kompatybilności z PSX i PS2. PlayStation ma inną taktykę dla swoich gier.

Wsteczna kompatybilność na PS5 to bardzo przyjemna nowość. Gracze mieli jednak nadzieję, że PlayStation pokusi się o rozwinięcie jej o wsparcie gier z PSX/PS1 i PS2. Tak się jednak nie stało i szef PlayStation, Jim Ryan, postanowił odnieść się do sprawy.

Ryan twierdzi, że firma musiała pójść na pewne kompromisy przy projektowaniu PS5. Wsparcie gier z PS4 było czymś, o co prosiło wielu graczy. Co więcej, Sony wolało wrzucić na PS5 inne przydatne nowości, które mają większy sens z punktu widzenia nowej generacji konsol. Ostatecznie ograniczenia producenta nie pozwoliły na zaimplementowanie wstecznej kompatybilności dla starych sprzętów.

To, co jest ważne do rozpoznania przy rozważaniu tej kwestii o projektowaniu nowej platformy, to fakt, że czas, zasoby inżynieryjne i pieniądze są ograniczone. Musisz podjąć ważne kompromisy w zakresie tego, co jest zawarte, a co nie.

– skomentował Jim Ryan dla Axios

Dodatkowo Ryan przywołał przykład remake’u Ratchet & Clank wydanego jeszcze na PS4 i Rift Apart na PS5. Jego zdaniem podobne podejście sprawdza się najlepiej w przypadku uznanych przez graczy serii.

Wierzymy, że takie podejście pozwala zachować świeżość i nowoczesność naszych marek.

Ryan odmówił komentarza odnośnie tego, czy Sony rozważa późniejsze wprowadzenie wsparcia gier ze starszych konsol na PS5. Cóż, nadzieja umiera ostatnia, prawda?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się