Sony szykuje H1Z1, czyli MMO z zombie

Jak widać temat nieumarłych jeszcze nie został do końca wyeksploatowany. Co powiecie na tego rodzaju produkcję?

Sony Online Entertainment właśnie zapowiedziało najnowszą produkcję opowiadającą o losach ludzkości, która zaatakowana została tytułowym wirusem H1Z1 (inspiracja nazwą świńskiej grypy H1N1, chyba oczywista?). Tym razem jednak, gracze będą mogli odeprzeć atak, łącząc się w sieci. Tak, H1Z1 będzie produkcją MMO, gdzie na jednym serwerze zgromadzić się mają tysiące graczy!

Rozgrywka będzie toczyć się na terenie USA. Póki co, producent zapowiada, że ma to być pewien wycinek Stanów. Docelowo, całość będzie jednak rozszerzana o kolejne miejsca, ale ograniczając się mimo wszystko do kraju rządzonego przez Obamę.


Zobacz, krótką prezentację H1Z1:


Gracz w H1Z1 ma mieć do dyspozycji budowanie obozów, zarówno samemu jak i z udziałem zorganizowanych grup pozostałych graczy. Co zresztą ma być jednym z istotniejszych elementów rozgrywki. Jak jednak zdradza szef produkcji, czyli John Smedley z SOEgra ma być prosta, ale ambitna. Nie zabraknie tutaj elementów obrony fortec przed zombie, jak i samymi graczami. Zapowiada się zatem interesująco, bo jak widać, nie tylko zombie będą tutaj przeciwnikami. Ponadto, jak przekazuje Smedley, gracze dostaną możliwość przejmowania różnego rodzaju magazynów, domów, czy innych budynków, właśnie po to, aby tworzyć własne obozy. Dodatkowo gracz będzie też mógł jeździć pojazdami, a to wszystko w sandboksowej formule. Czyżby szykowało się coś na wzór gier tower defense, ale w znacznie większej skali?

Niestety więcej szczegółów nie zostało podanych. Domyślać się możemy, że skoro mowa o Sony, gra powinna pojawić się przynajmniej na platformie PlayStation 4.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

 • Zudoshi

  Army 2 nie przebiją. A tym bardziej jak może dayz w przyszłości posadzą na Arma 3

 • Eld

  Na screenach może nie wygląda zbyt rewelacyjnie, ale mimo wszystko pomysł fajny 🙂

  • darkside

   Grafika to nie wszystko, liczy się klimat 😛

   • Eld

    Klimatu też tutaj fajnego nie widzę, przynajmniej screeny go nie oddają… Ale zobaczymy. Podoba mi się samo podejście do tematu.

12 Shares
Share12
+1
Tweet