Sony dokonało kolejnego przejęcia, które tym razem może Was zaskoczyć

Sony kupiło kolejną firmę. Ich specjalizacja zaskakuje
Newsy Technologie

iSIZE stało się nowym nabytkiem Sony Interactive Entertainment. Teoretycznie nie mówimy o deweloperach gier, ale właśnie – „teoretycznie”.

Szef Electronic Arts „straszy” przejęciem jego firmy przez Microsoft. Gigant z Redmond niedawno sfinalizował zakup Activision Blizzard, więc posiada teraz abstrakcyjnie wielki arsenał deweloperów, marek i potencjału. To dobrze, ale Sony po przejęciu Bungie nie dokonało jeszcze niczego aż tak spektakularnego. I na razie się to nie zmienia, choć iSIZE z pewnością może nieco namieszać.

Na oficjalnej strony SIE pojawił się wpis informujący o przejęciu brytyjskiej firmy iSIZE. Tym razem nie ma mowy o powiększaniu rodziny deweloperów produkujących gry wideo, a o firmie specjalizującej się z produkcją video korzystającym z technologii deep learning.

iSIZE tworzy rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, które zapewniają oszczędność przepływności i poprawę jakości w branży medialnej i rozrywkowej. Przejęcie zapewnia SIE znaczną wiedzę specjalistyczną w zakresie stosowania uczenia maszynowego do przetwarzania wideo, co przyniesie korzyści szeregowi naszych działań badawczo-rozwojowych, a także naszym usługom wideo i przesyłania strumieniowego.

– czytamy

W praktyce może to oznaczać, że iSIZE przyczyni się do produkcji gier wideo. Wykorzystanie SI w produkcji teaserów, trailerów, a nawet przerywników filmowych brzmi jak koszmar ludzi z branży, ale może właśnie wchodzić do łask także i w Sony. No i nie zapominajmy o poprawie jakości streamingu, co może przyczynić się także do lepszego doświadczenia w grach z PS Plusa. Teoretycznie, bo jak na razie nie ma o tym ani słowa – wszystko dotyczy przede wszystkim treści video.

Zdjęcie główne: Ian Mutto/ FlickrCC BY-SA 2.0 Deed

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie